CZ Scorpion EVO 3 A1, M130, ASG

Elektrická airsoftová zbraň. Přesná replika modelu CZ Scorpion EVO 3 A1 vyráběná v licenci ASG. Velmi očekávaná zbraň, která přináší mnoho inovací a je kompletně vyráběna v Evropě.

Je nám líto, ale produkt je dočasně nedostupný.

8 790 Kč s DPH

Elektrická airsoftová zbraň. Přesná replika modelu CZ Scorpion EVO 3 A1 vyráběná v licenci ASG. Velmi očekávaná zbraň, která přináší mnoho inovací a je kompletně vyráběna v Evropě. V základu pružina M130, elektronika (něco podobného jako ASCU - mikrospínače, detekce pozice kol, mosfet spínač, motorová brzda, detekce prázdného zásobníku, detekce podbití baterie nebo vzniklé závady atd.), režimy střelby safe/semi/Burst/auto, tělo polymer se skelným vláknem, zásobníky polykarbonát jako ostrá předloha, rychlá výměna pružiny, v základu hlaveň 6,04 mm. Díly na upgrade kompatibilní s AEG - vzduchotechniku, kola, píst, motor apod. bude možné vyměnit za lepší. Výrobce udává, že mechabox by měl vydržet až M150. Zbraň je v základu stavěná na 11,1V Li-Pol. Součástí balení je jeden tlačný zásobník na 75 BB. Zbraň si neklade za cíl konkurovat levným čínám. Je určena pro hráče, kteří ocení kvalitu, výjimečnost, realističnost a jsou ochotni za ní zaplatit. Ostatní nechť se poohlédnou po něčem levnějším.

Upozornění:
Elektronika (ECU) ve zbrani stále nepatrně vybijí akumulátor. Pokud se tedy zbraň nepoužívá, je třeba akumulátor odpojit, aby nedošlo k podbití a poškození Li-Pol.

- upozornění - Balení neobsahuje akumulátor ani nabíječku.
AEG varianta (EBB/NBB) NBB
BlowBack Není
Délka vnitřní hlavně 208 mm
Délka zbraně 623/425 mm
Doporučené střelivo 0,23 - 0,25 g
Doporučený akumulátor VB Li-Pol 11,1V/1300 mAh, 15C, CQB
Hmotnost zbraně 2,4 kg
Konektor Tamiya Mini (T-Dean)
Ložiska 8 mm, kluzná, kov
Provedení Hop-Up regulovatelný hop-up
Přibližný dostřel 60 m
Ráže 6 mm
Režim střelby safe/semi/burst/auto
Typ motoru Krátký zátěžový
Úsťová rychlost udaná výrobcem 120 m/s
Varianta motoru Krátký
Verze mechaboxu ASG EVO3 zesílený (8 mm)
Zásobník (Lowcap/Midcap/Hicap/Xhicap) low-cap
Zásobník kapacita 75 BB

Komentáře k produktu

29.01.2022 Baterie, úsťovka

Ondřej KulíšekOndřej Kulíšek

Zdravím, jaké jsou prosím rozměry prostoru pro baterii? Lze na tovární elektronice nastavit i jiný typ baterie než LiPol, například LiFePo4 3S? Jaká je naměřená úsťová rychlost s dodávanou pružinou m130? Děkuji za informace

AirsoftGuns: Vnitřní rozměry podle používaných aku cca d:260 mm š:22 mm v:13 mm. Také je třeba brát zřetel na kabely a konektor. No toho místa tam na rovinu moc není, ale i tak se vejde dostatečně silný akumulátor a zbraň je krásně kompaktní. Na původní elektronice uživatelsky nic nenastavíte, pokud chcete nastavovat přes aplikaci v chytrém mobilu, doporučujeme Leviathan - EVO3. Výkon na krátké hlavni viz záložka parametry cca 120-125 m/s.


22.11.2021 Reklamace AEG CZ Scorpion

Vít PobuckýVít Pobucký

Dobrý den, 4.11.2021 jsem si na vašem e-shopu zakoupil zbraň CZ Scorpion EVO 3 A1, M130, ASG. Odehrál jsem s ní pouze 30 min. Zbraň střílí výborně ve ve všech režimech střelby. Avšak po zmeření chronometrem úsťové rychlosti nastal problém. Chronometr mi na akci naměřil pouze 60m/s s kuličkami 0,28g. Do zbraně nebylo nijak zasahováno, chronometr funguje tak jak má. Hop-up gumičku jsem uplně uvolnil aby měla kulička volný průchod ze zbraně. Kde nastala chyba? Předem děkuji za odpověď, Vít Pobucký

AirsoftGuns: Byl správně nastavený chronograf obsluhou? Kolik se naměřilo s 0,20g, nebo jaká byla energie v J?. Pokles na 0,28g je to velký. Při tak nízkém výkonu by se i rapidně snížil dostřel (na úroveň krátkých pistolí) a viditelně by se snížila rychlost kuličky (rozeznatelné okem). Pokud zbraň kuličky střílí pomaleji, než nová po vybalení z krabice, tak by bylo dobré řešit. Nejlépe dovést, nebo zaslat k nám na kontrolu/reklamaci.


24.04.2021 Tlumič

Marek ŠkraňkaMarek Škraňka

Zdravím, je možno na zbraň nainstalovat Nasvětlovací tlumič, nový model, Tokyo Marui?

AirsoftGuns: Ano, stačí přechodka na EVO a tlumič. Obojí máme skladem.


28.10.2020 Materiál

Matyáš LukáčMatyáš Lukáč

Mohl bych se zeptat, z jakého materiálu je zbraň vyrobena?

AirsoftGuns: Většina vnějších dílů je z velice pevného plastu (stejně jako tomu je u palné předlohy). Hlaveň je kovová.


21.09.2020 Presna hlave

Michal HonsMichal Hons

Je moznost instalovat do zbrane presnejsi hlaven? Pripadne o kolik by se zvysil vykon a presnost? Jaky dalsi upgrade je mozny krom zvysovani ustovky? Dekuji.

AirsoftGuns: Přesnější hlaveň možná je. Přidá pár zanedbatelných m/s a přesnost se také nepatrně zlepší. Co má případně větší vliv, tak je delší přesná hlaveň schovaná/prodloužená do tlumiče hluku výstřelu. To je již viditelné zlepšení a nárůst výkonu o necelých 10 m/s. Pokud nechcete zvedat výkon, jsou původní díly dostačující.


15.09.2016 pružina m150

Rostislav ŠtrynclRostislav Štryncl
Zbraň moc pěkná, jen údaj "mechabox by měl vydržet až M150" není zcela přesná. Na stránkách výrobce jsem našel, že motor utáhne až M160, ale nad M130 je třeba upgrade ozubených kol, pístu a válce, viz. http://www.actionsportgames.com/evo3a1/the-evo3a1.html pod "ULTIMATE basic motor" je věta: The motor can handle any upgrade up to an M160 (note that any upgrade over M130 requires upgraded gears, piston and cylinder set.)

AirsoftGuns:Jde o výdrž mechaboxu/skeletu jako takového - ne jeho vnitřních součástek. I my v případě upgrade měníme převod kol a dáváme píst s celoocelovým hřebenem.

12.09.2016 Hop-Up

Matouš PaldusMatouš Paldus
Dobrý den Na mém Scorpionu funguje nastavování Hop-Upu přesně naopak než máte na ukázáno na obrázku. Tak se chci zeptat kde je chyba. Díky

AirsoftGuns:Pokud je to tak, tak bude chyba v šipce na obrázku.

04.05.2015 Dotazy

Jiří VyhnálekJiří Vyhnálek
Zdravím, mám na zbraň pár dotazů. 1) Jaká pružina je ve zbrani v základu? 2) Jsou u zbraně mířidla? Na internetu a u jiných dodavatelů v Čr jsem našel dosti protichůdné informace. 3) Je rozměrový rozdíl mezi tímto: http://bit.ly/1I9ugio a tímto: http://bit.ly/1bsHgT akumulátorem? A který z nich se do zbraně vleze, popř který by byl lepší?

AirsoftGuns: Pružina M130 (viz název a informace v popisku). Momentálně máme verze i s mechanickými mířidly, tak jak je dodává výrobce (záleží na sérii či konkrétní várce od dodavatele). Námi doporučený akumulátor je v příslušenství, s jiným nemáme zkušenosti.

Avatar
Jan Chmelař, 12. 02. 2015

Za tu cenu dobrý základ. Prakticky reálná váha a velice kvalitní zpracování plastů, krom dílu kolem hlavně.Pažba se vyklá již po prvních použitích. Je to holt reálné zpracování zbraně a i to volbou materiálu "Borealis NT 9112" na vstřikování dílů.Ovládání zbraně prakticky 1:1 s reálnou. Váha téže identická.Toliko proklínané umístění baterky i poblíž hop-up komory mi tolik nevadilo. Baterka se mění celkem krkolomně, ale (už tak nízká) váha se rozloží po celé zbrani a stojí to za to.

Avatar
Oldřich Kunz, 24. 02. 2015

Zbraň je skvělé zpracovaná. Burst je na jedničku s hvězdičkou ;)

Avatar
Roman Hobl, 17. 06. 2015

Zbraň působí bytelným dojmem, velmi věrné provedení, skvělé jsou tříkuličkové dávky

Avatar
Jiří Vyhnálek, 22. 08. 2015

Ze zbraně mám po 20 dnech non-stop testování (byl jsem instruktor na táboře, takže 20 dní softu) super pocit. Ty zásobníky po 75 ranách jsou super věc, když chcete šetřit municí a ne jen bezhlavě kropit, a krom toho je výměna zásobníků a zmáčknutí bolt catch tlačítka naprosto super pocit, zvlášť když se válíte na zemi pod palbou. Spoušť je naprosto úúúúúžasná, chod je kraťoučký a v kombinaci s 11,1V Li-Pol baterkou je zbraň naprosto vražedná v semi. Přesnost je porovnatelná s levnějšímy M4kami a AKčky, které mají snad 2x tak dlouhou hlaveň, takže do lesa bych se toho fakt nebál. Předpažbí má standartní RIS lišty, vřele z vlastní zkušenosti doporučuju hodit na zbraň AFG a není co řešit (Znám se s aktivním záložákem, který střílel z ostrého Škorpionu EVO a nadával na něj, jak se blbě drží. Poté, co zkusil moje softové EVO s AFG na předpažbí tak začal říkat, že té zbrani snad i přijde na chuť a že AFG pomáhá celé ergonomii zbraně neuvěřitelným způsobem). Zbraň má rovněž audio systém, který vám dá po připojení baterky vědět, že je vše v pořádku (1 pípnutí) a pokud nastane v průběhu střelby A) závada nebo se za B) baterka dostane na kritickou úroveň vybití (což není úplně fajn, protože u zbraně se používají Li-Pol baterky), tak zbraň pípne 2x a sama se úplně vypne. Super věc je rovněž možnost RYCHLÉ výměny pružiny. Ovšem tady je jediná věc, kterou vnímám u EVa jako zásadně negativní a to je to, že se mi po pár měsících sporadického užívání ohnula packa vodiče pružiny, který celý aparát rychlé výměny drží uvnitř. Co jsou mínusy kromě zmíněného vodiče je to, že chvíli trvá, než přijdete na to, jak baterku správně "nacpat" dovnitř, ale jak na to přijdete tak to jde o něco líp, a to, že když máte baterku nainstalovanou a zašroubované předpažbí tak nejde spolehlivě stáhnout závěr, protože se baterka dostává do cesty.

Avatar
Milan Mauer, 16. 12. 2015

Avatar
Marian Šesták, 08. 04. 2016

Naprosto skvostné!!!

Avatar
Matouš Paldus, 14. 09. 2016

Naprosto super, kdo o ní přemýšlíte, tak neváhejte. Zmiňovaný chod spouště i čtyřpolohový přepínač jistě bezkonkurenční. Oproti běžnému standardu AEG je zase o několik vychytávek na výším levelu :) Nastříleno cca 5000 ran bez jediného zádrhelu.

Avatar
Tomáš Jezdinský, 22. 12. 2016

Avatar
Marek Pohanka, 30. 01. 2017

Skvělá zbraň s výborným zpracováním. Lehká a malá zbraň dokáže překvapit svou silou. Vnitřnosti jsou v základu na 130 pružině. Navzdory krátké hlavni není problém se trefovat i v lese na několik desítek metrů. Sice dražší, ale systém trojitě střelby a další specialitky co procesorový systém nabízí jsou silně návykové!

Avatar
Vlastimil Gregor, 05. 02. 2017

Avatar
Mark Menzynski, 03. 06. 2018

Až na to, že mi přišel s vypadlou pružinou na zavírání dust coveru, tak skvělá zbraň. Mně osobně střílí přibližně 122 m/s ale dostřel je na takovou malou zbraň úctyhodný, stejně tak to má skvělou spoušť.

Novinky a slevy emailem