Pružina SS, 75mm, SR25, SVD, AirsoftGuns

Pružina SuperSpring (SS) délky 75 mm je primárně určena pro použití ve zbraních s delším pístem např. AEG SR25, manuální SVD Dragunov apod. Upgrade díl ze série AirsoftGuns Custom Parts. Pružina je vyrobena z nejkvalitnějšího japonského pružinového drátu VDSiCr na základě přímých požadavků servisních techniků firmy AirsoftGuns.

Skladem 1-3 ks 28.09.2023 u vás doma. (Více informací)

Při nákupu nad 3 000 Kč doprava zdarma.

290 Kč s DPH

Nákupem tohoto produktu získáte 3 kreditů.

Více informací
Pružina SuperSpring (SS) délky 75 mm je primárně určena pro použití ve zbraních s delším pístem např. AEG SR25, manuální SVD Dragunov apod. Upgrade díl ze série AirsoftGuns Custom Parts. Pružina je vyrobena z nejkvalitnějšího japonského pružinového drátu VDSiCr na základě přímých požadavků servisních techniků firmy AirsoftGuns. Využili jsme našich mnohaletých zkušeností s upgradem zbraní a zúročili jsme tak znalosti nabité během práce na desetitisících servisních zakázkách. Vytvořili jsme novou produktovou řadu s označením AirsoftGuns Custom Parts, ve které naleznete ty nejlepší díly pro upgrade airsoft zbraní.

Pružina SuperSpring (SS) je prakticky nejsilnější možné výrobní provedení airsoft pružiny, která se v daném rozměru dá použít do uvedeného modelu zbraně. Pro docílení větší pružnosti, neboli návratnosti do volného stavu, byla vypuštěna veškerá progrese vinutí. Celkové předepnutí pružiny (tedy i mezery mezi jednotlivými oky) je stanovené tak, aby došlo k co nejmenšímu překročení přípustné hodnoty ukazatele Tau, který určuje zachování výrobních vlastností pružiny - tedy hlavně stabilní a dlouhodobou pružnost. S nevhodně vysokým Tau a rychlým oslabením/omačkáním airsoft pružin se bohužel setkáváme každý den při upgrade zbraní.

Pokud toužíte po maximálním výkonu zbraně, tak jste se jistě setkali - stejně jako my - s mnoha variantami airsoft pružin. Bohužel ne všechny mají pro určitý typ zbraně ideální délku, tuhost nebo životnost, a proto nelze využít jejich celý potenciál. Naše tuningářské pružiny z vysoce kvalitního drátu se nabízejí v různých délkách (stav při stlačení), takže si každý může zvolit tu nejvhodnější variantu. Někdo využije dlouhou pružinu s co největším počtem pracovních závitů bez axiálních ložisek v pístu a na trnu, jiný má zase např. QSC vodič pružiny a bude potřebovat pružinu o několik oček kratší.

délka při stlačení: 75 mm
průměr drátu: 1,90 mm
vnější průměr: 14 mm
materiál: VDSiCr
počet závitů: 39

Přehledová tabulka vyráběných pružin SuperSpring (SS):
Počet závitů a
délka při stlačení
SVD Dragunov
manuál
M16
AEG
SR25
AEG
VSR Bore Up
manuál
44 závitů, 85 mm - - - 230 m/s
39 závitů, 75 mm 215 m/s (podložka 7 mm) - 215 m/s -
36 závitů, 69 mm 200 m/s (podložka 7 mm) - 200 m/s -
33 závitů, 63 mm 190 m/s (podložka 15 mm) 205 m/s 185 m/s -
30 závitů, 58 mm - 200 m/s - -
27 závitů, 52 mm - 185 m/s - -

Pozn.: uvedené hodnoty byly naměřeny u zbraní, které byly upgradovány techniky servisu AirsoftGuns. Pro dosažení stejných výkonů je nezbytné, aby byly použity kvalitní upgrade díly a je nutná i správná a odborná instalace. Máte-li zájem o kvalitní upgrade Vaší airsoft zbraně, tak se můžete obrátit přímo na náš servis.

Pokud se chcete o problematiku výkonových pružin zajímat více do hloubky, tak doporučujeme zajímavý článek o reálné tuhosti pružiny a jejím měření. Tam se třeba dozvíte i to, že není dobré věřit údajům udávaným na obalu od pružiny, neboť neexistence obecné normy umožňuje výrobcům značit tuhosti pružin zcela rozdílně. Zde je důležité zmínit, že měření tuhosti na principu ocejchované tyče lze použít pouze u pružin s celkovým počtem závitů cca 29 - 32. U pružin mimo interval bude měření nepřesné - v tomto případě je lepší použít metodu "váhy" stlačené pružiny.

Komentáře k produktu

03.10.2019 Mb13

Jan KuncJan Kunc

Dobrý den, chci se zeptat zda by tato pružina šla dát do základního válce a pístu od aspro do zbraně MB13D od Well? Děkuji

AirsoftGuns: Nešla a pokud ano, základní díly takovou pružinu nezvládnout. Doporučujeme BORE UP set a spoušťák IRON, pak budete mít zaručenou vzájemnou kompatibilitu.


03.10.2019 Vsr

Jan KuncJan Kunc

Dobrý den, chci se zeptat zda by tato pružina šla dát do základního válce a pístu od aspro? Děkuji

AirsoftGuns: Pravděpodobně ne. Vnější průměr pružiny je uveden, takže pokud píst máte, můžete oměřit.


26.09.2017 Dotaz

Jakub JungmanJakub Jungman

Dobrý den Mohl bych se prosím zeptat zda tato pružina půjde do odstřelovací zbraně od firmy galaxy a popřípadě co bude dál potřeba pro inastalaci. Galaxy-m82a1 Vím že to není z Vašeho obchodu ale hrozně moc by mi to pomohlo. Předem Vám moc děkuji Jakub Jungman

AirsoftGuns: S daným modelem jsme se nikdy nesetkali. Rozměry pružiny jsou v popisku, takže pokud zbraň vlastníte, není nic jednodušího, než jí rozdělat a kompatibilitu si ověřit.


Novinky a slevy emailem