Upgrade M15A4 SPR díly SHS

23. 07. 2010

Vzal jsem svoji „šestnáctku“ a zavítal do AirsoftGuns, abych se pochlubil, co mi zase všechno odešlo. Naštěstí pro mě, se na trhu objevila nová firma SHS...

img

Před pár lety jsem se rozhodl pořídit M15A4 SPR od Classic Army a rovnou jsem si tam nechal namontovat M130. Zbraň byla spolehlivá s velice pěkným výkonem. Ale koncem prvního roku nastal zádrhel. Celkem nečekaně odešly zuby na dvou kolech.

Co teď? Nějaký čas jsem přemýšlel, až se rozhodl, že investuji drahocenné úspory a pořídím nějaké nové "kvalitní díly" spolu s pružinou M150. Před nákupem jsem strávil nespočet hodin u internetu, kde jsem pročítal stránky AS prodejců a výrobců. Svojí kombinovanou sestavu jsem následně konzultoval s „bratry ve zbrani“ na různých portálech. Zde se většinou nachází spousta užitečných příspěvků, ale bohužel mnohem víc matoucích a nepřesných rad.

Nakonec jsem se rozhodl obrátit na české výrobce AS dílů, na které je všude slyšet samá chvála. Bohužel to bylo akorát velké zklamání, stejně jako u značek Element, AimTop nebo Modify. Kola často praskala, nebo byla křivá a nešla pořadně vypodložit. Sety vzduchotechniky neodpovídaly výrobcem udávaným hodnotám. Ani po potřebných úpravách a kombinacích trysek, se nepodařilo dosáhnout správné funkce a výkonu. Takže je asi jasné, že se díly v mechaboxu dlouho neohřály a měnily se jak na běžícím pásu. Zkrátka sehnat díly splňující mojí představu za rozumné peníze, a které by vydržely bez problému na M150 bylo nemožné.

Už jsem nevěděl co dělat, tak jsem si pořídl dražší díly od firmy Systema. Na několik měsíců jsem si myslel, že mám vyhráno. Až do té doby než mi prasknul mechabox. Po jeho otevření bylo vidět opotřebovaná kola, sjetý pastorek na motoru Infinity a načaté zuby na hřebínku pístu od AimTop. Opět tedy začalo vymýšlení a hledání nových vhodných dílů.

Vzal jsem svoji „šestnáctku“ a zavítal do AirsoftGuns, abych se pochlubil, co mi zase všechno odešlo. Naštěstí pro mě, se na trhu objevila nová firma SHS s velice kvalitními a cenově dostupnými díly. Naskytla se mě příležitost v podobě nového hliníkového mechaboxu obráběného na CNC a dalších dílů od SHS. Rozhodl jsem se pro maximální výkon a zároveň otestovat kvalitu dílů. Nechal jsem si tedy rovnou postavit kompletní upgrade od SHS na pružinu M170.


Pohled na sestavený SHS mechabox.

Seznam dílů v hliníkovém CNC mechaboxu byl následující:
SHS kuličková ložiska 8 mm
Sada kol se šikmými zuby - zátěžová (100:200)
Precizní píst s ocelovým hřebenem
Západka zpětného chodu SHS - v. 2
Rotační vodič pružiny pro mechabox v. II
Pružina M170
CNC kovová hlava pístu s ložiskem
Hliníková tryska M4/M16
SHS set válce v. 2
Ramínko podavače pro mech v. II
Dlouhý motor – MAGNUM
Pastorek SHS - kulatý
Univerzální MOS FET sada - typ standard

Ostatní díly:
CNC kovová Hop-Up komora M4/M16
Silikonová Hop-Up gumička - CA
Inoxová 6.04 mm hlaveň M16


SHS díly uložené v mechaboxu.

Kompletní poskládaní, včetně potřebných úprav a seřízení trvalo chlapcům v servisu několik dní. Nakonec bylo hotovo a všechno fungovalo správně. Motorek bez problémů zvládá tak silnou pružinu s akumulátorem GP Large 9,6V/3700 mAh a kadence je vcelku přijatelná. Kola ze začátku sice vydávala poněkud divné zvuky, ale to se po pár ranách si vše sedlo a zvuk se znatelně zlepšil. Na chronografu v AirsoftGuns byl naměřen výkon s kuličkami 0,20g 178 m/s. Osobně používám kuličky o hmotnosti 0,3g. Na 75m nemám problém trefit postavu člověka.


Úsťová rychlost měřená na chronografu.

Na této sestavě už mám odstříleno zhruba 15 000 BB a zatím nemám jediný problém. Teď už si opět zbraň kontroluji sám. Na ozubených kolech je vidět mírné opotřebení, ale píst je bez sebemenšího poškození. Pružina se nijak nedeformuje a není znatelné ani oslabení. Konečně zbraň funguje jak má a je přesně podle mých představ. Jsem moc rád, za firmu SHS, která nabízí díly takové kvality za velmi přijatelnou cenu, která potěší i ty nejnáročnější hráče.


Detail pístového kola (>15 000 BB).

Detail středového a motorového kola (>15 000 BB).

Pohled na nepoškozené zuby pístu (>15 000 BB).

Děkuji tímto AirsoftGuns, že mi pomohli vyřešit můj problém s maximálním upgradem.


Mr.Te

Komentáře

22.11.2011 Re: LukinDimitry

AirsoftGuns.czAirsoftGuns.cz
Pruziny GD jsou oproti typovemu znaceni Systemy o uroven a nekdy i o vice tuzsi. Netusime zda Vami uvedeny vykon byl zmereny ihned po instalaci dilu nebo po nejake dobe, kdyz si vse sedlo. 150m/s na Vami uvedenou sestavu je tedy 5-10m/s nad tuhost pruziny, coz vypovida o nejake netesnosti ve vzduchotechnice. Dle zkusenosti kvalitni vzduchotechnika prida 10-15m/s nad skutecnou tuhost pruziny, z ktere je nutne vychazet pri kazdem upgrade! U silnejsich pruzin bohuzel takovy narust neni mozny, takze nelze rict, ze na pruzinu M170 + potrebne dily dostanete vykon necelych 190m/s. U silnych pruzin se dostavame o cca 10m/s nad uroven pruziny. Je treba brat v uvahu vzduchotechniku v clanku (jde o jednotlive komponenty SHS). S NBU od Systemy by byl diky vetsimu objemu a preciznejsimu provedeni vykon vyssi. U NBU je vsak nevyhodou plastova hlava pistu, ktera na silnych pruzinach pomerne trpi a obcas odchazi. V konecne fazi jde pouze o honeni kazdeho m/s na chronografu a v boji jiz znatelny a zasadni rozdil nenastane :)

18.11.2011

LukinDimitryLukinDimitry
Sestava mé Ak-74un (kalash): motor SHS zátěžový , kola CA zátěžová - šíkmé ozubení , ložiska 7mm , kompletní set vzduchotechniky od Guru pro m4 s přepracovanou tryskou pro hop up komoru PRO WIN, hop up Systema , pružina M130 Guarder , vodič pružiny také Guarder , vyrobená kabeláž se spínáním pomocí mos-fet. Do zbraně používám koule od Guarderu 0,28 g , ale zbraň by snesla i těžší .

16.11.2011 Re: LukinDimitry

AirsoftGuns.czAirsoftGuns.cz
Instaloval jste nekdy pruzinu M160+? Od jakeho vyrobce mate pruzinu M130?

14.11.2011

LukinDimitryLukinDimitry
Není to trochu málo na M170 s 0,2g kulema ust´ová rychlost 180 m/s ??? Ja mám na M130 s 0.2 150m/s . Co vede k poměrně "malému" nárustu usťové rychlosti ???

21.01.2011 Re: vvttt

AirsoftGuns.czAirsoftGuns.cz
Dle nasich zkusenosti hlinikovy mechabox obstal i pri nejsilnejsich pruzinach. Oproti ocelovemu je lehci a baleni obsahuje i loziska a sroubky.

21.01.2011

vvtttvvttt
Dobrý den , chtěl bych se zeptat jestli na tuto pružinu (170m) stačí hliníkový CNC mechabox ? Děkuji

29.08.2010

FoxhoundFoxhound
No hezká diskuse se tu rozpoutala. Nejdřív ke článku. Je to povedená prezentace firmy, která dělá kvalitní díly za dobré peníze a skvělého umu lidí z ASG. Jinak jsem příznivce pořádnýho upgradu airsoftových zbraní, ale v rukou myslících lidí. A pro ty, co se bojej o obličeje a další části těla je dneska na trhu nespočet kvalitních ochraných pomůcek, ale když chcete ušetřit a koupíte nekvalitní brýle a podobně a pak vám něco praskne nebo vás to neochrání, tak je to pouze váš boj. A když víte, že hrajete s lidma, který nejsou normální a vystřílej vám do obličeje 30 kulí na 5 metrů s kvérem co má 150 m/s, tak si buď kupte masku a nebo se na to vykašlete a hrajte s někym jinym. Je to o přizpůsobení. Nikdo vás hrát nenutí. Jinak s tim ocelovym mechaboxem a pružinou M210 a víc je to zajímavej nápad, ale pak by to chtělo tomu přizpůsobit komplet zbraň a munici.

28.08.2010

DimiDimi
No vite, nekdy nezalezi ani tak na tom co mate za upgrade ve zbrani, kdyt naci to zvladaji s manualama proti elektrarnam, ale jde o to, ze nekdy potrebujete v tom boji spist, mozek nez upgrade. Kolikrat nezalezi ani na tom jaku mate zbran ale o tom jak to s nu umite a jak vam to mysli. Softu zdar a lehkymu upgradu taky

Novinky a slevy emailem