Upgrade M15A4 SPR díly SHS

23. 07. 2010

Vzal jsem svoji „šestnáctku“ a zavítal do AirsoftGuns, abych se pochlubil, co mi zase všechno odešlo. Naštěstí pro mě, se na trhu objevila nová firma SHS...

img

Před pár lety jsem se rozhodl pořídit M15A4 SPR od Classic Army a rovnou jsem si tam nechal namontovat M130. Zbraň byla spolehlivá s velice pěkným výkonem. Ale koncem prvního roku nastal zádrhel. Celkem nečekaně odešly zuby na dvou kolech.

Co teď? Nějaký čas jsem přemýšlel, až se rozhodl, že investuji drahocenné úspory a pořídím nějaké nové "kvalitní díly" spolu s pružinou M150. Před nákupem jsem strávil nespočet hodin u internetu, kde jsem pročítal stránky AS prodejců a výrobců. Svojí kombinovanou sestavu jsem následně konzultoval s „bratry ve zbrani“ na různých portálech. Zde se většinou nachází spousta užitečných příspěvků, ale bohužel mnohem víc matoucích a nepřesných rad.

Nakonec jsem se rozhodl obrátit na české výrobce AS dílů, na které je všude slyšet samá chvála. Bohužel to bylo akorát velké zklamání, stejně jako u značek Element, AimTop nebo Modify. Kola často praskala, nebo byla křivá a nešla pořadně vypodložit. Sety vzduchotechniky neodpovídaly výrobcem udávaným hodnotám. Ani po potřebných úpravách a kombinacích trysek, se nepodařilo dosáhnout správné funkce a výkonu. Takže je asi jasné, že se díly v mechaboxu dlouho neohřály a měnily se jak na běžícím pásu. Zkrátka sehnat díly splňující mojí představu za rozumné peníze, a které by vydržely bez problému na M150 bylo nemožné.

Už jsem nevěděl co dělat, tak jsem si pořídl dražší díly od firmy Systema. Na několik měsíců jsem si myslel, že mám vyhráno. Až do té doby než mi prasknul mechabox. Po jeho otevření bylo vidět opotřebovaná kola, sjetý pastorek na motoru Infinity a načaté zuby na hřebínku pístu od AimTop. Opět tedy začalo vymýšlení a hledání nových vhodných dílů.

Vzal jsem svoji „šestnáctku“ a zavítal do AirsoftGuns, abych se pochlubil, co mi zase všechno odešlo. Naštěstí pro mě, se na trhu objevila nová firma SHS s velice kvalitními a cenově dostupnými díly. Naskytla se mě příležitost v podobě nového hliníkového mechaboxu obráběného na CNC a dalších dílů od SHS. Rozhodl jsem se pro maximální výkon a zároveň otestovat kvalitu dílů. Nechal jsem si tedy rovnou postavit kompletní upgrade od SHS na pružinu M170.


Pohled na sestavený SHS mechabox.

Seznam dílů v hliníkovém CNC mechaboxu byl následující:
SHS kuličková ložiska 8 mm
Sada kol se šikmými zuby - zátěžová (100:200)
Precizní píst s ocelovým hřebenem
Západka zpětného chodu SHS - v. 2
Rotační vodič pružiny pro mechabox v. II
Pružina M170
CNC kovová hlava pístu s ložiskem
Hliníková tryska M4/M16
SHS set válce v. 2
Ramínko podavače pro mech v. II
Dlouhý motor – MAGNUM
Pastorek SHS - kulatý
Univerzální MOS FET sada - typ standard

Ostatní díly:
CNC kovová Hop-Up komora M4/M16
Silikonová Hop-Up gumička - CA
Inoxová 6.04 mm hlaveň M16


SHS díly uložené v mechaboxu.

Kompletní poskládaní, včetně potřebných úprav a seřízení trvalo chlapcům v servisu několik dní. Nakonec bylo hotovo a všechno fungovalo správně. Motorek bez problémů zvládá tak silnou pružinu s akumulátorem GP Large 9,6V/3700 mAh a kadence je vcelku přijatelná. Kola ze začátku sice vydávala poněkud divné zvuky, ale to se po pár ranách si vše sedlo a zvuk se znatelně zlepšil. Na chronografu v AirsoftGuns byl naměřen výkon s kuličkami 0,20g 178 m/s. Osobně používám kuličky o hmotnosti 0,3g. Na 75m nemám problém trefit postavu člověka.


Úsťová rychlost měřená na chronografu.

Na této sestavě už mám odstříleno zhruba 15 000 BB a zatím nemám jediný problém. Teď už si opět zbraň kontroluji sám. Na ozubených kolech je vidět mírné opotřebení, ale píst je bez sebemenšího poškození. Pružina se nijak nedeformuje a není znatelné ani oslabení. Konečně zbraň funguje jak má a je přesně podle mých představ. Jsem moc rád, za firmu SHS, která nabízí díly takové kvality za velmi přijatelnou cenu, která potěší i ty nejnáročnější hráče.


Detail pístového kola (>15 000 BB).

Detail středového a motorového kola (>15 000 BB).

Pohled na nepoškozené zuby pístu (>15 000 BB).

Děkuji tímto AirsoftGuns, že mi pomohli vyřešit můj problém s maximálním upgradem.


Mr.Te

Komentáře

22.03.2016 ahoj

Ondřej AntošOndřej Antoš
mám m4 a1 s sytem předělávám jí na kulomet myslíš že pude do hromady tohle? http://www.airsoftguns.cz/kompletni-mechabox-v-2-pro-m16-150-m-s-zadni-vyvod-airsoftguns a tohle? a jestli vyměnit i hop up? je tam a ještě tohle http://www.airsoftguns.cz/dlouhy-motor-vysokozatezovy-shs

AirsoftGuns: Pokud bude mít Vaše zbraň hlaveň 500 mm, tak lze tento mechabox kombinovat. Motorek je v pořádku. Komora a gumička se bude muset použít vhodná. To samé platí i o odpovídajícím akumulátoru.

15.05.2013 Re: drak1234

AirsoftGuns.czAirsoftGuns.cz
Pokud Vas zajima cena dilu, tak neni nic jednodussiho, nez si vypsane dily nahazet do kosiku (ceny se casem muzou menit). Konkretni nabidku na upgrade mate v emailu.

14.05.2013 Cena

drak1234drak1234
Pekný deň, Viete mi vyčisliť komletnu cenu tochto mechaboxu od Vás s dielmi aj s jeho zložením do zbrane M16? dakujem za odpoveď

08.10.2012 Re: sniper321

AirsoftGuns.czAirsoftGuns.cz
Motor lze dat SHS (750kc) nebo silnejsi a kvalitnejsi A-Z od Systemy (2000kc). Prace vzdy zavisi na konecnem case, veskere info: http://www.airsoftguns.cz/page.php?&form=servis

05.10.2012

sniper321sniper321
Přečetl jsem si ten to članek a mužu říct že je inspirující určitě by bylo pěkné mít takový set a určitě si ho pokusim příšti rok namontovat tak jsem skusil kolik by to tak stálo a dozvěděl jsem se že by mě to teda stálo 7960 bohužel jsem ne našel moturek tak že by se muselo něco připočítat :) chtěl bych vědět kolik by stála prace ? děkuji

29.05.2012 Re: walfik

AirsoftGuns.czAirsoftGuns.cz
Ceny se prubezne meni, takze neni nic jednodussiho, nez si vypsane dily nahazet do kosiku.

25.05.2012 Cena

walfikwalfik
No a kolik tě to stálo ?

31.12.2011

LukinDimitryLukinDimitry
Já se zase dozvěděl že za to může tvar kuličky , která při použití tuhé pružiny klade velký odpor a nedokáže tak přenést svou energii na dostřel oproti projektylu .

Novinky a slevy emailem