TM H&K Mk23 SOCOM recenze

20. 07. 2006

V této recenzi se Vám pokusím lehce popsat a shrnout pistoli Mk23 Socom od Tokyo Marui. Jste-li připraveni, pohodlně se usaďte a zapněte si pásy - vyrážíme!

img

ÚVODEM...

O Socomovi bych mohl říci, že je to hodně kvalitní, jak pro začátečníky, tak pro profíky, velmi dobrá a cenově dostupná zbraň.KRABICE...

Když "miláška" dostanete, rozbalíte jej z vypolstrované obálky, tak spatříte krabici, na které je Socom a pár poučných slov od kamarádů Japonců. Slova (znaky) si jistě každý z vás doslovně přeloží a odnese si z nich poučení do dalšího života. Pak sundáte víko a uvidíte krasavce v celé své kráse. V krabici je Mk23 Socom s cedulkou HOP UP VERSION, zásobník na 26 BB, pytlíček s 0,25 BB (může jich být tak 100 - 150 ks, na tohle nemám oko) a dva lístky s poučením, jak jinak, než napsané v rozsypaném čaji (nic proti japonštině).

KVÉR SÁM O SOBĚ...

Teď je na řadě gun sám o sobě. Předesílám, že na Socoma je dobré si pořídit trošku větší ruku, kvůli celkem velké pažbičce, ale i celkově mamutí zbrani. Socoma bych zařadil k jedné z největších krátkých zbraní od Marui. Když vezmete Socoma poprvé do ruky, přijde vám asi velký, ale časem to přejde. Jinak vzhled a zpracování zbraně je famózní, všechny detaily, zářezy a povrchy jsou vyvedeny k dokonalosti. Celý gun a vnitřnosti jsou vyrobeny z kvalitního ABS plastu.Zbraň je docela podobná USP až na delší hlaveň, na které jsou závity pro tlumič, podle mě úplně zbytečně, když na to tlumič stejně nedáte, ale dotváří to vzhled ostré zbraně. Na závěru zbraně jsou zářezy pro lepší natahování (dost dobrý). Jediné na co si budete muset chvíli zvykat je dost dlouhý natahování, je potřeba použít trochu síly, ale za čas si zvyknete.

Zbraň má také funkční rozborku, která je kombinovaná s pojistkou. Jednoduše se vytáhne celý kolík a můžete se v Socomovi hrabat jak je libo, ale pozor na záruku. S mířidly je to asi stejné jako s celou zbraní - jsou precizní, jak jsem poprvé zamířil, trefil sem. Pod vnější hlavní je lišta pro možné přidělání ukazovátka nebo svítilny a úplně zespodu je sériové číslo, které je všude bohužel stejné.Pak tu máme pojistku, která jde ze začátku hodně z tuha a člověk se bojí, aby to neurval (doporučuji ji moc nepoužívat, protože bych se mohly po čase obrousit zoubky, které jí drží). Zbraň má funkční úderník, který je zde pouze na ozdobu, ale pěkně se poslouchá to cvakání. Natahuje se a uvolňuje sám při zmáčknutí kohoutku, při natažení zbraně závěrem nebo ho můžete natáhnout sami (ale jen cvakne) a uvolnit spouští. Na kohoutek vám hned padne prst (alespoň mně jo), je pěkně velkej a neklouže z něj prst. Lučík je dost velký, ale zase vypadá pěkně, zepředu je díra se závitem (asi na svítilnu či co). Na spodku je celkem netradiční uvolňování zásobníku v podobě lištičky, která se tahá dolů. Zásobník je na 26 BB a je stejně precizní jako celá zbraň, dobře se plní a kule z něj nevypadávají.

STŘELBA...

Se Socomem se dá krásně, za klidného větru, trefit i menší stromek na 25 - 30 m. Doporučil bych do něj cpát 0,20g BB od Marui. S 0,25g BB to lítá méně, ale za to přesněji. Řekl bych, že druhý zásobník by se v některých situacích hodil (komu se to chce během hry doplňovat?), ale na druhou stranu se někdy stane, že ani zásobník nedáte, takže je to na každém z vás.ZÁVĚREM...

Socom je hodně dobrá a kvalitní zbraň, takže pokud se vám líbí a chcete manuál od Marui, neváhejte a kupujte :)patek

Komentáře

21.07.2006

SNYPOSNYPO
Recenzia nič moc,niektoré detaily by som upravil.Mk23 SOCOM manuál je suepr zraň.Ked som ju vlastnil,používal som 0.23 g BB a lietalo to ako AEG v základe(TM).Fakt presná gun.Mám aj plynovú verzriu od TM a STTi(KJW) a sú geniálne.Výkon,spotreba plynu,dostrel,.... proste airsoftový sen :-)

21.07.2006

snake.snake.
Debilní recenze. Je tam úplně hovno a navíc je to už druhá recenze o stejné zbrani. A voni mu za to ještě zaplatěj. Když já jsem tam psal článek tak mi ani neráčili odepsat.

21.07.2006

GreenhornGreenhorn
Já mám tohohle miláška taky, ale plynovýho. A skutečně, futra 200x90cm na 45 metrů, s tlumičem výrazně tichá. Poruchovost žádná. Všichni kolem mě už sekundárku vyměnili, ale já dál zůstávám věrný panu Hekleru a Kochovi.

21.07.2006 MK23

ROBJERTROBJERT
Jo recenze pěkná, ale dej si bacha na ty fotky...Docela jsem se tim už u pár článků poučil když mi kyždej vytknul prst na spoušti, a aspoň kdybys měl příště nějaké rukavice... :-) No Kvér je to dobrej co dodat..s manuálama sem nikdy neměl problém, ale mnohem víc se mi zamlouvá v plynu a hlavně s tlumičem...Opravdu můžu říct, že když jsem viděl MK23 plyn v akci, tak dostřel byl tak 40-45m a ten tlumič opravdu znatelně tlumil... No ale to je zase otázka MONEY... :-)

20.07.2006

tnt.bigfoottnt.bigfoot
Tohohle "miláška" mám asi od března, když to viděl můj kámoš (ahoj Kohy), tak si ho koupil taky no a teď s tím nakazil i jeho bratránce. Je to super kvér a vypadá jako stroj na zabíjení (on v reálu opravdu je, viz. kalibr .45 ;-) ). Nemůžu si stěžovat, možná jen na to, že jsem na něm závislý :-P.

20.07.2006

BrinknerBrinkner
Loo: mam ho a je pravda ze co dostrelu se muzu smele rovnat dlouhym manualum a nekdy i AEG jak jsem sam mohl predvest na nekolika akcich. Je pravda ze po koupi letal malo ale po podlozeni Hopu ( pouze malinkym papirkem aby byl vic pritazenej ( ztrata zaruky) ) se dostrel zvednul a dost lidem pak spadla celist. takze je mozne ze nekterym to lita tak pekne uz po koupi

20.07.2006

LooLoo
Zásadni recenze... Ale s japonštinou máš recht. 25-30m stromek... Jo, jasně a pak si se probudil s rukou v nočníku, že... Nic proti tobě ale....

Novinky a slevy emailem