TM H&K Mk23 SOCOM recenze

20. 07. 2006

V této recenzi se Vám pokusím lehce popsat a shrnout pistoli Mk23 Socom od Tokyo Marui. Jste-li připraveni, pohodlně se usaďte a zapněte si pásy - vyrážíme!

img

ÚVODEM...

O Socomovi bych mohl říci, že je to hodně kvalitní, jak pro začátečníky, tak pro profíky, velmi dobrá a cenově dostupná zbraň.KRABICE...

Když "miláška" dostanete, rozbalíte jej z vypolstrované obálky, tak spatříte krabici, na které je Socom a pár poučných slov od kamarádů Japonců. Slova (znaky) si jistě každý z vás doslovně přeloží a odnese si z nich poučení do dalšího života. Pak sundáte víko a uvidíte krasavce v celé své kráse. V krabici je Mk23 Socom s cedulkou HOP UP VERSION, zásobník na 26 BB, pytlíček s 0,25 BB (může jich být tak 100 - 150 ks, na tohle nemám oko) a dva lístky s poučením, jak jinak, než napsané v rozsypaném čaji (nic proti japonštině).

KVÉR SÁM O SOBĚ...

Teď je na řadě gun sám o sobě. Předesílám, že na Socoma je dobré si pořídit trošku větší ruku, kvůli celkem velké pažbičce, ale i celkově mamutí zbrani. Socoma bych zařadil k jedné z největších krátkých zbraní od Marui. Když vezmete Socoma poprvé do ruky, přijde vám asi velký, ale časem to přejde. Jinak vzhled a zpracování zbraně je famózní, všechny detaily, zářezy a povrchy jsou vyvedeny k dokonalosti. Celý gun a vnitřnosti jsou vyrobeny z kvalitního ABS plastu.Zbraň je docela podobná USP až na delší hlaveň, na které jsou závity pro tlumič, podle mě úplně zbytečně, když na to tlumič stejně nedáte, ale dotváří to vzhled ostré zbraně. Na závěru zbraně jsou zářezy pro lepší natahování (dost dobrý). Jediné na co si budete muset chvíli zvykat je dost dlouhý natahování, je potřeba použít trochu síly, ale za čas si zvyknete.

Zbraň má také funkční rozborku, která je kombinovaná s pojistkou. Jednoduše se vytáhne celý kolík a můžete se v Socomovi hrabat jak je libo, ale pozor na záruku. S mířidly je to asi stejné jako s celou zbraní - jsou precizní, jak jsem poprvé zamířil, trefil sem. Pod vnější hlavní je lišta pro možné přidělání ukazovátka nebo svítilny a úplně zespodu je sériové číslo, které je všude bohužel stejné.Pak tu máme pojistku, která jde ze začátku hodně z tuha a člověk se bojí, aby to neurval (doporučuji ji moc nepoužívat, protože bych se mohly po čase obrousit zoubky, které jí drží). Zbraň má funkční úderník, který je zde pouze na ozdobu, ale pěkně se poslouchá to cvakání. Natahuje se a uvolňuje sám při zmáčknutí kohoutku, při natažení zbraně závěrem nebo ho můžete natáhnout sami (ale jen cvakne) a uvolnit spouští. Na kohoutek vám hned padne prst (alespoň mně jo), je pěkně velkej a neklouže z něj prst. Lučík je dost velký, ale zase vypadá pěkně, zepředu je díra se závitem (asi na svítilnu či co). Na spodku je celkem netradiční uvolňování zásobníku v podobě lištičky, která se tahá dolů. Zásobník je na 26 BB a je stejně precizní jako celá zbraň, dobře se plní a kule z něj nevypadávají.

STŘELBA...

Se Socomem se dá krásně, za klidného větru, trefit i menší stromek na 25 - 30 m. Doporučil bych do něj cpát 0,20g BB od Marui. S 0,25g BB to lítá méně, ale za to přesněji. Řekl bych, že druhý zásobník by se v některých situacích hodil (komu se to chce během hry doplňovat?), ale na druhou stranu se někdy stane, že ani zásobník nedáte, takže je to na každém z vás.ZÁVĚREM...

Socom je hodně dobrá a kvalitní zbraň, takže pokud se vám líbí a chcete manuál od Marui, neváhejte a kupujte :)patek

Komentáře

14.11.2009 Re: Patek

NusoNuso
To, že pri vytiahnutí naplneného zásobníku Glocku 17 "VŽDY" vypadne jedna gula, nie je tak celkom pravda.Glocka vlastním a rozhodne sa mi to nestáva premanentne.Áno, stane sa, ale určite nie vždy.Myslím, že záleží aj od rýchlosti natiahnutia zbrane.Ak zbraň naťahujete pomaly, je pravdepodobnosť, že sa vám podarí zo zásobníka dostať dve gule naraz a tá druhá, zvyšná, pri následnom vytiahnutí zásobníka logicky vypadne.Ako som už ale spomenul, stáva sa to sporadicky a určite nie pravidelne.

23.09.2008 Re: Bulvista

AirsoftGuns.czAirsoftGuns.cz
Cervena zaslepka hlavne lze jednoduse vytahnout. Viz posledni obrazek v recenzi.

19.09.2008

BulvistaBulvista
dá se nějak odstranit ten červenej konec hlavně?

09.10.2006 btw

GodrikGodrik
BTW sem asi neřek správně-oni ne všichni "jebou" ale ten kdo jo tak pro ty to platí pozn. Gunnere a když si porovnával dostřel u socoma a glocka tak jsi určitě u glocka balistockou křivku nepoužíval že ne?=)

09.10.2006 No teda l0l

GodrikGodrik
Hele víte co je zajmavý?Šichni tu jebete že to je hrůza atd atd atd...Ale abyste někdo něco napsal tak to ne...Jako já bych asi neměl nic říkat ale aspoň něco napsal ne?Jinak jak tu někdo srovnával Socoma s Glockem tak ono záleží v čem srovnáváš.V něčem je lepší Glock a v něčem Socom...Jinak dobry.

06.08.2006

KvěTHák ForceKvěTHák Force
vy ste takový kokoti nehorázný co to tu všichni kecáta za nesmysli všechno je otázkou vkusu

28.07.2006 jeste...

patekpatek
a jeste k ty pojistce... nevim, proc bych mel mit natazenou pistoli a zajistenou v pouzdre...cim dyl mas pistoli natazenou a nestrilis, tim vic se ti jebe pruzina...ale nevadi...a mit ostrou, tak ji urcite zajistim ;) neboj

28.07.2006 vyzivna jeste jednou...

patekpatek
ABS plast a vnitrnosti ...asi kazdyho napadne, ze nebude pruznina z plastu, ze?...a pokud se ti podari nejakou takovou vinutou pruzinu z ABS udelat, tak bys mel honem rychle utikat na Patentni urad, urcite bys to mohl zaregistrovat... a pak celokov bych nechtel, uz te vidim, jak by si behal s celokovovym manualem...a jinak ABS je lepsi, nez levny kovy...a stal 1500 Kc, kdyz sem ho kupoval Zarezy... tak je zapiluj a pokus se to v akci natahnout...uvidime, jak dlouho bys zustal nazivu ZAsobnik... pokud si uz nekdy hral s Glockem 17, tak bys mel vedet, ze kdyz vyndas z pistole naplneny zasobnik, tak ti vzdy(podle mych zkusenosti) vypadne prvni kule...tak nevim... pokud by to byla JO hodne spatne recenze, tak by ji urcite ASG nezverejnovala...nemam snad pravdu ASG teame? dekuji:)

Novinky a slevy emailem