Classic Army M4A1 Carbine

06. 08. 2003

O reálnou předlohu této zbraně se stará firma Colt, používá se v nejrůznějších koutech světa včetně v AČR. Nejčastější využití získává u speciálních jednotek, díky své flexibilitě...

img

Velmi účinná zbraň o ráži 5.56 NATO dokáže účinně sestřelit cíl až na vzdálenost 800m, přičemž úsťová rychlost dosahuje 853m/s.

Ale aby jsme se dostali k airsofotvé verzi. V krabici jsem našel jen vytěrák hlavně, zásobník a samozřejmě samotnou zbraň. Když ještě připočtu přiobjednanou tvarovou baterii o napětí 9.6V a kapacitě 1700mAh, zaplatil jsem bez pěti korun 16000,- včetně poštovného. Na krabici si dokonce můžete všimnout nápisu "Enduring Freedom", Classic Army má zjevný názor na operace okolo středního východu :o). První pohled na kovové tělo mě uchvátil a můžu vám říct, že 700,- navíc oproti plastovému Marui se mi zdá jako prkotinka. Viděl jsem tedy i Marui variantu a nevyměnil bych. Jak jsem již naznačil, do CA varianty se spolehlivě vejde tvarová baterie o výše zmíněné kapacitě, kdežto u Marui s tím můžete mít problémy. Na mířidla ani úchyt na "vycházkové" nošení si nemůžu v nejmenším stěžovat a výsuvná pažba mi nejednou zachránila kůži nebo umožnila někomu ji sebrat. Díky umístění baterie a zvlášť při použití té tvarové je zbraň mírně převážena dopředu, ovšem jelikož jsem předtím žádnou jinou AEG nedržel, spíš M16 se mi zdá nevyvážená - je to prostě o zvyku. Na zbarni je sice spousty kovu, ale jak předpažbí, tak pažba jsou z plastu, což se ovšem dá očekávat. Pokud se jedná o kadenci, výrobce tvrdí, že je podobná jako u skutečné zbraně, ovlivňuje to zase baterie a její voltáž. Já proti tvrzení nemám výhrad. Kadencí se dostáváme ke kapacitě zásobníku, která je u Classic Army nádherných 300 kulí v podobě takzvaného točáku. Nikdy jsem s ním neměl sebemenší problém co se týče funkčnosti. Občas by člověk uvítal zásobník z Vietnam verze M16, jelikož dodávaný přesahuje a když člověk leží, zbraň se opírá právě o něj. Tento zásobník by mělo CA začít dodávat v nejbližších pár měsících a moc se na něj těším. M4 se dá samozřejmě i upgradovat, ovšem pružiny dodávané od výroby jsou v rozmezí 90 až 120 což je oproti pevné devadesátce u Marui značná výhoda. Jediná nevýhoda oproti Marui, kterou jsem prozatím objevil je trošičku větší poruchovost a jediný servis v Praze je tak katastrofální ohledně zacházení se zbraní, že mám již dva měsíce vylomené kolečko u seřizování Hop-Up, a nedal jsem to opravit. Peníze mám, o ty nejde, jednoduše se bojím. Když jsem tam měl jednou reklamaci, dostal jsem M4 pěkně podřenou ze všech možných stran.

Shrneme-li to tedy, M4A1 Carbine je díky kovovému tělu odolná a o moc lépe vypadající zbraň s velkým dostřelem, dobrými mířidly a v neposlední řadě je velmi flexibilní a praktická. Všechny tyhle výhody jsou trošku vykoupené BASem a jeho chováním.

Výhody: kovové tělo, odolnost, dostřel, zásobník, povedená mířidla, flexibilita
Nevýhody: BAS - tedy jediný pražský (o ČR nemám info) servisJirka0015

Komentáře

03.07.2008

CampaignerCampaigner
Trošku pleteš, chlapče... AČR používá verzi M4A3 od Bushmastera a ne M4A1 od Coltu.

09.06.2005 RE: sasa

AirsoftGuns.czAirsoftGuns.cz
Tato recenze je jiz hodne stara a neaktualni. Mrknete se do komentaru ke zbozi :)

09.06.2005 Dotaz na autora článku

sasasasa
Mám na tebe dotaz.Takže jsi na zbrani a jejím výkonu ani ničem jiném neshledal žádnou závadu?A docela dost by mne zajímalo jakou má tato zbraň dostřel?A nezkoušel jsi tuto zbraň se zásobníkem na 30BB?Děkuji za dopovědi.Šáša

Novinky a slevy emailem