Tokyo Marui S&W PC 356

04. 11. 2003

Napjaté chvíle strávené u poštovního okénka. Kdy už mi dají tu mojí pistolku byly k nevydržení, ale teď už jí mám doma a sem velmi potěšen...

img

Začnu s celkovým pohledem zbraň. Je černo-střibrná a působí to velmi příjemným dojmem zvláště s černým úderníkem. Dále jsou na ní nápisy stylu: 358 TSW Performance, Tokyo Marui CO.,LTD atd. Vzdáleně se svým tvarem podobá ČZ 75. Zbraň se velmi pohodlně drží a nevykluzuje. To je zaručeno jehlanovým povrchem, dobrým také na masaž dlaně. Má to ovšem svou nevýhodu. Spodní část pažby je rozšířena a vzniká mezera mezi zásobníkem a pažbou tam se může zanášet bláto a další nečistoty.Zbraň se dobře natahuje. Závěr se posouvá o 38 mm, což není zas tak moc napřiklad oproti Socomovi. Při natahování si také všimneme, že hlaveň je uložena v KOVOVÉM pouzdře, které sahá až k okénku na vyhazování nábojnic, což je vítané zlepšení. Kovová je taktéž vodící tyčka závěru a samozřejmě hlaveň. Zbraň váží 412 g a je dlouhá 215 mm, se zásobník na 30 ran dobrá kombinace.

Co se týče dostřelu, tak se střelivem 0.25 Marui mám pocit, že střílý skoro stejně daleko jako Socom s o něco menší přesností. (Tohle vím protože sem Socoma taky jednu dobu vlastnil).Teď se vrhneme třeba na kohoutek. Tam by mohl být problém při použití rukavicí, protože je lučík malý. Já, když tam dám prst, tak mi zbývá 1 mm k přední stěně lučíku, takže rukavice nemohu použít.

Za kohoutkem je kolečkový výstupek, který slouží na vysunutí zásobníku. Funguje bezchybně. Zásobník zasunutý do zbraně se nijak nevyklá. Je na 30 ran, ale jeho plnění je hračka. Není to jako u UHC USP, že se perete se zásobníkem při dvacáté kuličce. Hlavně tady prostě vyndáte zásobník bez obav, že by kuličky vystřelily. Na zasobníku mě zaujalo, že jsou na něm čísla. Tak sem si v první chvíly myslel, že to bude konečně zásobník, u kterého zjistíte kolik vám zbýva ran. V zápětí sem zjistil, jak sem se spletl. Je to jenom ozdoba.Na konec bych chtěl popsat mířidla a pojistku. Přední muška je pevná a mírně zkosená směrem od hlavně, Zadní mířidlo je stavitelné a můžete s ním hýbat nahoru, dolu, doleva a doprava. Mě zbraň střílela dobře, takže sem seřizovat mířidla nemusel. Pojistka se může zdát zapeklitá, ale je to jednoduché. Nenabitou zbraň můžete zajistit pouze natáhnete-li úderník. Nabitou zbraň zajisíte v pohodě.

Tak a teď to shrneme. Zbraň má své (+) a (-):

+ 30-raný zásobník
+ přesná
+ skladná
+ pohodlně se drží
+ pojistka se dá používat
+ kovové části
+ seřiditelné zadní mířidlo
+ střelivo 0.25

- stříbrná barva (působý sice dobře, ale když se poškrábe, tak to nebude vypadat dobře(

Parametry:

Délka: 215 mm
Pohyb závěru: 38 mm
Hmotnost: 412 g
Zásobník: 30 ran
CENA: 1690 Kč
Dostřel: 30 m

A co závěrem? Vřele doporučuji! Zbraň je pro ty, kteří nechtějí utrácet moc peněz a chtějí mýt kvalitu. Je dobrá také pro začátečníky. Jelikož je to novinka, tak by měla být nejpropracovaněší. Děkuji za to, že jste vydržely číst až dokonce!

Enclava

Komentáře

21.05.2006

SongerSonger
chtel bich se zeptat jestly znate naky tymi ja znam jesnoho kamose a ma stranky http://airsofttabor.wz.cz a jeste neco jsou naky celo zelezne zbrane aisoftacke pro zacatecniky

23.03.2006

Jakub.HanzJakub.Hanz
Zdravim, kdyz jsem si precetl recenzi tak jsem uvazoval,ze si ji koupim,ale ted nevim.Mohl by mi nekdo poradit?? Díky Jirka

17.07.2005

UnixUnix
No, já ji mám doma asi rok, a přestože se mi na ni pořád něco likviduje, střílí pořád dobře. Jen kdybych tam neměl imrvere zlomenou nějkaou pojistku, nějaké pérko, nějaké táhlo.... ale odlitky z epoxidu a tatínek pracující v pérovně to řeší :)

07.07.2005 RE: Standa123

AirsoftGuns.czAirsoftGuns.cz
Funkcni zachyt zaveru zadny z manualu od TM nema.

02.07.2005

Standa123Standa123
má to zasekávání v závěru když dojdou kulky??a protože je to na fotkách

13.05.2004 RE: smocek

AirsoftGuns.czAirsoftGuns.cz
Optika na manualni pistoli je celkem zbytecna :-)

13.05.2004 optika

smoceksmocek
da se pouzit na tudle zbran jakakoli optika? jestli ano porad te jaka!diky

24.11.2003 Odpověd na kritiku

GekoGeko
Zdar lidi sem rád že jste mi to ozvaly sem rad i kdyz vetsinou zaporne ted sem poslal dalsi dve tahla recenze byla moje první takže nebyla nic moc žadný učený z nebe nespadl takze se pokusim to psat lepe a aby to teda dávalo smysl jo a jenom k tomu kolecku an uvolnení zásobníku vubec nevadí aspon teda me ne a to sem levaso Díky moc za reakce na článek a Garte s tím věkem si se splatl je mi 15 a ta gramatika bylo to psaný narychlo takže za to se taky omlouvám !!!

Novinky a slevy emailem