TOKYO MARUI COLT GOVERNMENT

04. 12. 2003

Colt 1911 je legenda, kterou každý hráč airsoftu musí znát. V 30tých letech to byla velice oblíbená pistole, kterou později používala US armáda a také do 90let byla velice oblíbenou pistolí u zásahových jednotek...

img

Spolu s Thompsonem tvořili dokonalou výzbroj mafie ve 30.letech, ve 40.letech v rukou americké armády osvobozovaly svět od nacismu a neztratili se ani v 60.letech ve Vietnamu. Díky zdokonalování zbraní a přezbrojování US armády se jejich cesty rozešli.

Při výběru záložní zbraně jsem se rozhodoval mezi manuálem a plynovkou. Jelikož se náš tým soustředí na americkou armádu, výběr zbraní se značně omezil. Velkou roli taky hráli finance, protože plynovka je jednou tak drahá, nakonec jsem se rozhodl pro manuál. Byl jim Colt M1911A1 Government od Marui. Vybral jsem si ho v první řadě pro to, že mezi manuály je jeden z nejlepších a taky pro jeho elegantnost a zpracování. Když ho budu například srovnávat s H&K Mk.23, tak jednoznačně 1911ka má navrch jak ve střeleckých vlastnostech tak i ve zpracování a úpravě povrchových ploch ale o tom až později.


Krabice

Zbraň mi došla v klasické krabici. Když jsem ji otevřel, uviděl jsem v ní zbraň. V první chvíli mě ohromilo její kvalitní zpracování jak povrchových ploch tak i reálných ovládacích prvků včetně úchopové pojistky. Hned jsem naplnil zásobník BBčky (do zásobníku se jich vejde 25) a vystřelil. Dostřel a přesnost mě dost překvapil, jelikož jsem slyšel hodně kritiky hlavně na adresu přesnosti, ale můj názor je takový, že některé kusy se prostě nepovedli a jejich majitelé to dávají najevo jak jen mohou.


Rozborka

Jak už jsem se zmínil, zpracování povrchových ploch je opravdu kvalitní a dokud se zbraně nedotknete budete věřit že je to kov. I napodobenina dřevěné rukojeti je povedená, i když dřevo je dřevo... K ovládacím prvkům nemám nejmenší výhrady. Všechny pojistky na zbrani jsou funkční, což považuji za obrovské plus. Rozborka je shodná s originálem, takže pokud se vám někdy zasekne BBčko tak zbraň během několika sekund můžete rozebrat. Jediné co bych zbrani zkritizoval jsou mířidla pokud jste ve tmavé místnosti nebo je už šero, můžu vám zaručit, že nikoho nezaměříte. Tenhle malý problém vyřeší buďto laser nebo kolimátor (ale u záložní zbraně je to zbytečné a kolimátor navíc zavazí), ale taky postačí bílá modelářská barva, kterou na mířidlech uděláte body jako to má například v úvodu zmiňovaný H&K Mk.23.


Zbraň s vyjmutým zásobníkem

Rád bych se taky zmínil o tom, co airsofťáky nejvíc zajímá - dostřel. Osobně používám 0,2g munici, jelikož dostřel se zvýší tak o 15m. Sice kulička nejdříve letí trochu vzhůru, ale to je vyváženo dostřelem, který se pohybuje okolo 60m. Ale nemyslete si že cíl zasáhnete na 60m. Stojícího člověka zasáhnete na 40-50m (záleží na povětrnostních podmínkách). Pokud ale nechci střílet na velké vzdálenosti a jde mi především o přesnost (CQB) tak používám jedině 0,25g munici.


Značení na těle

Jsem rád že jsem si ji vybral, protože je to ideální levná varianta záložní zbraně, která se v dostřelu vyrovná plynovce a navíc její přesnost a perfektní firemní nastavení hopu z ní dělá silného konkurenta dlouhým manuálům. Pokud se někdo tedy rozmýšlí mezi plynovkou a manuálem tak doufám že mu tahle recenze částečně pomůže ve výběru.

Darkon

Komentáře

03.05.2013 Re: maximir

AirsoftGuns.czAirsoftGuns.cz
K naskladni zbozi od Tokyo Marui dojde snad do konce mesice.

03.05.2013 naskladneni

maximirmaximir
Dobry den, mam prosim zajem o tuto zbran, ale nevim, zda ji kupovat, protoze neni skladem. Kdy prosim bude skledem?

11.04.2009 pt wiliems

VrbatanVrbatan
hele doporučil bych ti berettu m92f protože je nejlepší pro drženi do ruky ja ji mam a žadnej problem sni není

11.09.2007

pt_williemspt_williems
Poradi mi niekto?Neviem ci si mam vybrat Berettu aleboColt M1911!

01.02.2007

MikykillerMikykiller
Opravdu tato zbran 60M dostreli,ovsem za cenu toho ze kulicka leti hrozne moc nahoru. Vite ono asi zalezi kus od kusu. Ale to ze ma velky dostrel je pravda. Je mozne ze ostatnim strili min. Mimo jine do Coltu se ladovaly 0,25 kulicky TM.

13.08.2006

mbmmbm
omlouvam se za chyby,ted když si to čtu tak vidim že to je fakt strašny,no jo ja čečtinu nikdy moc nemusel:)

13.08.2006

mbmmbm
no tak aby jste se nehadali,já mám zkušenost z hodně manuálama je pravda že jak např glock 17L viniká v přesnosti tak je 1911 nej v sile (nepočitám socom)ale ne zase né tak moc.Takže věc se má tak,že si nějací chlapčči hráli s pistolkama a jedna střilela o trochu lip neš ostatní,tak si řekli že střili 60m a byly stoho uplně unešeni a vykladali to každymu koho potkali,nekdo tomu uvěřil a poslal to dal a dal aš se to rozšířilo.ale každej kdo tomu trochu rozumi vi že to je blbost.zrovna dneska jsem proti ni hral a musim uznat že jsem to na 35m 2krat koupil.byl jsem sice zasažen ale střelec doznal že použil mirnou balistiku.tim si myslim že to je jasny.jinak stou vzdalenosti jsem si stoprocentně jistý,valčili jsme na místě kde jsem nedavno zkoušel střelbu z mé eltriky na určitou vzdálenost a nechali jsme tam po 5m do země zapichnuty klacky.

17.07.2006 omg

K4myK4my
a cim to je cim toje ze zbrane maj stejny streva!!!! takze 60 metru jo?? na 40metru stojiciho cloveka :D neverte vsemu,kulicka do te vztdalenosti leti pul roku... je to naprosto stejnej gun jako kazdej jinej od marujaka (az na par vyjimek ktery maj opravdu jiny vnitrnosti- socom atpd kterej ma vetsi hlaven) ........ 60metru po vetru je realny, ja jen ze 60 metru malem nedostreli ani dlouhej manual... kurec takovej pistolkovej sniper :P

Novinky a slevy emailem