TM Beretta M92F Military Model

09. 09. 2004

Legendární Beretta M92F je jistě jednou z nejrozšířenějších a nejznámějších pistolí na světě. Používají ji jak vojenské, tak i policejní sbory včetně mnoha jiných menších bezpečnostních organizací. My se podíváme na její airsoftovou verzi...

img

Jak už jsem napsal, italská Beretta M92F je legendární zbraní. M9 Beretta je standardní osobní zbraní příslušníků armády USA. Nahradila .45 cal pistoli Colt M1911, která už dosluhovala a svými výkony nesplňovala požadavky armády Spojených států. M9 používá novější munici 9 mm standardu NATO a je mnohem lehčí, účinnější a přitom bezpečnější než její předchůdci. Její velký otvor pro výhoz nábojnic, ji činí prakticky "nezaseknutelnou". 15 nábojů v zásobníku, perfektní tvar a vzhled, to jsou jen některé hodnoty, které ji činí jednou z nejlepších zbraní.Přejděme teď k jejímu airsoftovému provedení. Já mám Tokyo Marui Beretta M92F Military Model. Je to moje úplně první zbraň pro airsoft. Než mi přišla, tak jsem netušil, jak bude vypadat. Mé znalosti v tomto oboru byly velmi malé. Avšak, jak jsem sundal víko od krabice, strnul jsem údivem nad jejím provedením. Po chvilce prohlížení jsem šel ven vystřílet pár kuliček na terč. Znovu mě udivila vzdálenost letu BBčka. Do té doby jsem ještě nic podobného neviděl. Tehdy byla přesnost zásahu 75% na terč vzdálený 20 m s 0,25g BB.Od té doby uběhly 2 roky. Moje Beretta střílí na vzdálenost 25 m (změřeno pásmem), terč velikosti A4 (umístěný ve výšce lidské hlavy), v bezvětří, s kuličkamy 0,25g, s úspěšností 90%. Možná to zní neuvěřitelně, ale je to tak. A střelecké vlastnosti se pořád zlepšují. Čím více střílím, tím lépe to střílí. V porovnání s ostatními manuálními pistolemi, co jsem viděl, jsou její výkony opravdu excelentní.Co se týče povrchového provedení, není zde co vytknout. Z dálky nepoznáte, že je to plast, ostatně jako u (téměř) všech Marui zbraní. Na levé boční straně závěru je vyryt nápis označení zbraně "U.S. 9mm M9 MILITARY – 97821". Kousek pod závěrem, na těle zbraně, se pak nachází sériové číslo F 97821Z. Na pažbičce se pak nacházejí z obou stran znaky amerického výrobce Beretty. Nápisy přidávají zbrani reálnost.Komora pro výhoz nábojnic je také dobře zpracovaná, avšak často se stane, že se vám tudy do zbraně nanesou různé nečistoty. Dá se to vyřešit větší opatrností, ale i přesto se tam někdy něco dostane. Zato hlaveň je vyřešena tak, aby se sem nic nedostalo. Vnitřní hlaveň průměru 6 mm končí asi o 2 cm dříve než vnější hlaveň o průměru 9 mm, a tak je vlastně chráněno těsnění před nečistotami. Takže tady taky plus. Jako pojistka slouží záchyt závěru u skutečné zbraně. Vnější úderník je funkční v tom smyslu, že ho lze natáhnout a při výstřelu vidíte, jak dopadá zpět do původní polohy.Na závěr bych Berettě M92F vytknul jen dvě věci. Zaprvé její zdánlivou křehkost oproti například GLOCKu 17 nebo CENTIMETER MASTERovi, který je víc robustní a nebojíte se, že se vám něco zlomí. A zadruhé její těžší natahování (spíš se špatně drží závěr při natahování), na které si ale časem zvyknete.

Celkově je to velice dobrá zbraň a její koupí rozhodně neprohloupíte. Jak střelba ze skutečné Beretty, tak i střelba z airsoftové Beretty M92F jsou skutečným požitkem. Je to velmi dobrá záložní zbraň a jako hlavní se taky neztratí, i když proti AEG... no nevím :) Velmi doporučuji jak začátečníkům, tak i pokročilým hráčům.

RINGO

Komentáře

15.07.2014 Re: Fany005

AirsoftGuns.czAirsoftGuns.cz
Jde o manual, takze nema blow back. Blow back maji GBB plynovky napr. http://www.airsoftguns.cz/detail.php?&id=881

15.07.2014

Fany005Fany005
Má tato Beretta BlowBack? pls potřebuju to vědět

16.09.2008

Tichá nocTichá noc
Já mám elektickou Berettu M92F Tokyo marui, je to moje první zbraň a jsem s ní spokojen. Jen jednou devízou je že je lepená a tím pádem se nedá rozebrat. Jinak má dostřel asi 30 metrů a má Blow-back takže to také dodává realitičnost. Mám s ní velmi dobré skušenosti takže ji mohu doporučit. Pokud by měl někdo zájem dám vám pár rad jak Berettu vyčistit a čím. Stačí mi napsat na můj Mail:Michal204@centrum.cz . Rád poradím i ostatním.

08.10.2007 Re: michal19

AirsoftGuns.czAirsoftGuns.cz
Poslete nam na email foto poskozeneho dilu, jelikoz z tohoto popisu bohuzel vubec nevime o co jde :)

05.10.2007

michal19michal19
ja bych se potreboval zeptat me se urval hop-up tenkova ta packa da se nejak vymenit

25.11.2006

LOGENLOGEN
PODLE TEBE FAKT DOBRA ZBRAN ASI SI JI KUOPIM.

28.05.2006

Hurvajs.SpejbluHurvajs.Spejblu
No já si mylsím, že pokud jde o reálnou berettu, tak to kvůli čemu byla vybraná je spolehlivost, protože ruku na srdce, když už jste v situaci kdy taháte devítku, nejde vám ani o klibr, nebo něco jinýho, ale o to mít jistotu, že se na ni můžete spolehnout a účelem není nepříteloe roztřílet na kousky, ale vyřadit z boje, a jestli to pak přežije, nebo ne, už je vedlejší...

06.04.2006

KubiKubi
neviem co kydate na berettu a ospevujete CZ/realne/ lebo obidve maju raz 9mm a 15 ranny zasobak/ale CZ je ceska klasa/

Novinky a slevy emailem