Sniper

27. 02. 2003

Podvečerní sluneční paprsky jemně prosvítaly korunami stromů a dopadaly na zem pokrytou tlejícím listím a náhodně rostoucí travou. Občasné lesní zvuky rušily pouze těžké, ale nikoli neopatrné kroky pěti párů vojenské obuvi...

img

Podle mapy jsme se již každou chvíli měli přiblížit ke kótě označující, rozvědkou objevený úkryt nepřítele. Opatrnosti tudíž nebylo nazbyt a přesun se pomalu měnil v průzkum a následný neočekávaný útok do týla nepřítele. Již bylo možno zaslechnout jemný hukot řeky, za níž by se měl na mírném kopci, těsně pod skálou rozprostírat náš udaný cíl. Tu již průzkumník hlásí:,,K vodě clear, objekt nalezen, slabý pohyb. Konec“

Během 3 minut jsme se rozmístili na 25 metrech břehu a maskováni tím vodním plevelem se srdcovitými listy jsme obhlíželi terén na druhém břehu. Jo rozvědka měla pravdu. Tábor tam skutečně byl. Ze tří stran krytý skálou a podle rozvědky na mírném kopci. Kurva to si snad dělaj prdel ne! Tohle má bejt mírnej kopec? Do takovýho krpálu jsem viděl útočit jen jednou a to v televizi. Jmenovalo se to Hamburger Hill.

Další velmi zvláštní věcí byla absolutní absence hlídek na protějším břehu. Vždyť je to jediný klidný úsek řeky v dohledu a tím pádem ideální brodiště .To je fakt divný. Jo, začali mě pomalu nahlodávat obavy, že tady nebude něco v pořádku.

,,Tak jo. První de průzkum, pak alfa 1 a alfa 2 a nakonec Tatínek a alfa 3. Všichni dávaj bacha a krejou potápky (brodící se lidi). Konec.“ 2 minuty trval kompletní přesun přes tok klidné vody a již nás zase dokonale kryla ta zelená havěť rostoucí kolem vody.Teď už jen nepozorovaně vyškrábat ten přeukrutnej dokopec a vymasit ty ,,bahýnka“ tam nahoře. Tak se pomalinku drápem nahoru a snažíme se být krytí ze strany cíle (jako asi každej rozumnej člověk). A v tom byl právě ten problém. Oni o nás totiž věděli. Ale měli v úmyslu nás nalákat do takový velice povedený pastičky.

Najednou výstřel a ve vysílačce se ozvalo:,,Alfa 2 down. Všichni k zemi. Kurva odkud to šlo?“ A další rána. Alfa 3 dole. Koukám se zpátky na řeku a najednou se něco zablísklo za vodou, asi 15 metrů od místa, kde jsme leželi.Jo je tam sniper. Plesk. Průzkum je death. Snažím se krýt za kámen velikosti basy piva. Lup a mam ji. Přímo do ramena. Alfa 1 se snaží dostat k řece, ale tam už čeká hlídka, kterou jsme samozřejmě neviděli a dávkou kulí totálně ruší naše plány.

No prostě upgrajdovaná puška M24 je pěkný prevít i na těch 90 metrů. Tak bacha na ně. Nejsou vidět a lítá jim to přeukrutně daleko. Jsou to Odstřelovači.

Oťas

Komentáře

22.12.2008

miky2miky2
pro okeniram: radsi AEg kamosovi kdyz lezel v ralosi bouchnul granat u ksichtu... mel stesti zemel masku jinak b byl totalne v riti

14.09.2008

stefistefi
ja vim jake to je poroto ze jsen snnaiper mam skveleho hejkala a celkem dobrou odstrelovacku par krat jsem trefil bjeziciho tipka na 35m.

03.08.2008

VydrimiVydrimi
Na nás nemáte. :) :P

12.12.2006

Dominik12Dominik12
okeniram:clověk muze s cimkoliv ale musi to umet.

23.01.2006

okeniramokeniram
na snipera jenom s AEG nebo s granátem

02.11.2004 Pekny

GootesGootes
Moc pekny. Hold, sniperi jsou svinstvo (ale pouze pokud jsou proti vam)

10.05.2004 Dobrá akcia!

nemonemo
No,bola to chyba prieskumu,mala davat väčší pozor a keď bol prieskumník blízko nepriateľskej základne,mal byť obezretnejší.

04.01.2004

LynxLynx
Má to tak bejt, ale když ji chytíš, tak je to leda na vztek.

Novinky a slevy emailem