Recenze TM Glock 17

29. 03. 2004

Glock 17 je naprosto jedinečná zbraň, která si našla (a neustále nachází) místo jak v rukách policistů a vojáků, tak ve špinavých rukách zločinců a teroristů...

img

Její jedinečná koncepce založená na použití moderních plastických materiálů (rám zbraně je z plastu) z ní udělali revoluční zbraň. Musím pány z Rakouska pochválit za moc dobře odvedenou práci.Glock 17 (Tokyo Marui)...

...z dílen TM originálu určitě ostudu nedělá. Manuální airsoftová verze této zbraně je naprosto jedinečná. Patří sice mezi nejstarší manuální pistole od TM, ale je naprosto srovnatelná s jakýmkoli jiným manuálem. Zbraň se vyrábí jak v provedení s Hop-Up, tak i bez něj. Když si jí koupíte a rozbalíte, tak jí najdete pěkně uloženou v polystyrenu barvy třtinového cukru spolu s tím vším co k manuálu patří (zbraň, zásobník, kule, návody). A teď ke zbrani samotné nebo spíš k jejím částem.

Závěr zbraně...

...je vyroben z černého plastu. Je lesklejší než rám zbraně. Nachází se zde originální ražení. Na levé straně je vyraženo logo GLOCK s číslem 17 a také nápis AUSTRIA, který označuje... to je snad jasný. Ještě je zde označení příslušné ráže jak jinak než 9x19. Na pravé straně závěru je pak výrobní číslo, malinká orlice a ještě nějaký znak. Vše je vyraženo 2x a to na závěru a na okénku pro výhoz nábojnic. Ještě je zde dosti nepatrný nápis ASGK. Z horní části závěru jen velmi lehce vystupují mířidla. Jsou velmi jednoduchá a míří se s nimi dobře, ale s přibývající tmou je míření obtížnější. Na závěru je také okénko pro výhoz nábojnic, které je bohužel nefunkční, takže žádné odkrývání komory při natahování. Poslední co stojí za zmínění jsou drážky pro úchop při natahování závěru.. Jsou dost šikovný vzhledem k tomu, že výška závěru a vůbec jeho velikost nejsou nikterak veliké.Rám zbraně...

...je také celý černý ovšem povrch plastu je mnohem hrubší než na závěru. Z přední i zadní části pažbičky jsou výstupky pro lepší držení zbraně a boky jsou také zdrsněny. Pažbička samotná má ideální velikost a umožňuje velmi příjemné držení. Lučík je dostatečně velký, takže rukavice nejsou žádný problém. Navíc na jeho přední části se nachází další zdrsňující výstupky. Chod spouště je tužší a vyžaduje silnější stisk. Přímo na kohoutku zbraně se nachází první ze dvou pojistek. Je to jakýsi jazýček, který zabraňuje stisku spouště není-li prst přímo na místě. Druhá pojistka se nachází na rámu zbraně přímo nad lučíkem a je oboustranná. Slouží spíše jako zámek na zbraň než jako běžná pojistka. Pojistka záchytu zásobníku je jednostranná, umístěná na pravé straně těsně za lučíkem. Její ovládání je snadné a bezproblémové. Zespodu za šachtou zásobníku je pak očko pro přichycení pojistné šňůry. Jediné co vystupuje z rámu zbraně je nefunkční výstupek pro záchyt závěru, který je vpravo nad lučíkem. Jinak je zbraň naprosto hranatá. Jak řekl jeden můj kamarád je to jako dva obdélníky přidělaný k sobě. Jediné co není věrné je část zbraně před lučíkem, která je oproti originálu dosti vypoulena a ani drážky použité v reálu tu nejsou. Na rámu se také nachází nějaké nápisy. Z pravé části rámu pod závěrem je nápis TOKIO MARUI CO. LTD. a dva znaky v japonštině. Dole na pistolové pažbičce je pak nápis Made in Tokyo Japan. Na levé části pažbičky je ještě jedno větší logo GLOCK.

Zásobník...

...je černý, plastový na 24 kuliček. Nezasekává se a ani z něj při vyndání nevypadávají kuličky. Zespodu je vyraženo velké logo GLOCK.

Vnitřnosti...

...jsou jak jinak z plastu, teda až na hlaveň, která je kovová. Vnitřní plasty působí dost solidním dojmem a určitě něco vydrží.Výkony při střelbě...

...zařazují zbraň mezi silnější (ovšem jestli jde vůbec mluvit o síle v porovnání s elektrikama). Dostřel se pohybuje na hranici 40 m, takže účinný dostřel je okolo 25 m. Hop-Up je pevný nastavený na kuličky 0,25 g, ale dají se použít i 0,2 g. Celkový výkon je možné zvýšit pomocí podložení pružiny a jiných upgradů. Já bych to nedělal. Mě osobně se podařil upgrade, který jsem vůbec neplánoval. Rozbilo se mi těsnění u válce a tak jsem ho nahradil těsněním z mého starého Deserta od UHC. Dostřel se zvýšil asi o 5m bez podložení pružiny. Video střelby můžete vidět zde.

Závěrem...

...bych chtěl napsat, že GLOCK 17 od TM je skutečně vynikající zbraň, jak do rukou začátečníka, tak i jako záložní zbraň třeba k AEG, když zrovna nechcete plyn. Pokud se vám líbí, tak do něj.

Plusy...

+ kvalitní zpracování
+ jednoduchý, skladný tvar, pevná konstrukce
+ zásobník

Zápory...

- absence rozborky
- nefunkční okénko výhozu nábojnic


  Glock 17 (skutečný) Glock 17 (TM)
Hmotnost 905 g 380 g
Délka 202 mm 202 mm
Ráže 9x19 mm BB (6 mm)
Kapacita zásobníku 17 24
Cena 20 000 CZK 1 550 CZK

Angiospermophytina

Komentáře

14.11.2009

NusoNuso
Tak isto si nemyslím, že záver zbrane je lesklejší ako rám.Povedal by som, že práve naopak.Je samozrejme jasné, že po dlhodobom používaní, sa záver "zoderie" a tým nadobudne lesklejší ráz.Takiež nie je pravda, že "část zbraně před lučíkem" nie je verne spracovaná podľa originálu.V originále existuje samozrejme aj verzia Glocku, ktorá nemá drážky na prichytenie príslušenstva.Ale myslím, že moje pripomienky sú zbytočné vzhľadom na dobu uverejnenia článku,lenže nemohol som si ich odpustiť :).

16.08.2009

NusoNuso
Pojistka záchytu zásobníku sa nachádza na ľavej strane a nie na pravej ako je uvedené v článku...

26.03.2006

SifSif
Chtel bych se zeptat ! Ted sem rozebral svyho Glocka , a nevim kam s tou pruzinkou aby se vracela spoust? Poradil bys dyztak kam ji mam dat? Dik mooooc

26.12.2005

zaskodnikzaskodnik
Vysroubuj sroubek u zadnich miridel a pak ty dva kusi plastu co tvori zaver roztahni o sebe...

08.12.2005 Otázečka

ArianusArianus
lze ho nějak rozumně rozebrat? (chcete li nějak rozumně provést rozborku) Případně jak na to :) Já ho mám už nějaký čas a před nedávnem mi v něm začalo něco chrastit při horizontálním pohybu zbraně (hlaveň?; válec?). Díky.

13.04.2005

MichalSemradMichalSemrad
Já myslim, že článek je good :) A Glocka si hcu koupit :)

05.04.2004

zaskodnikzaskodnik
Tak je to slang, ale v pripade kolt je to slovo prejate z ciziho jazyka (ang.) :-) Nema cenu pitvat cestinu

02.04.2004

EbolaEbola
když už tu tak pitváme češtinu tak to neni obecná čeština zaměnit kohoutek a spoušť,te jako bys místo revolveru řikal kolt,místo pistole revolver a pod.a taky to dost lidí obrací naruby..

Novinky a slevy emailem