Recenze S&W PC 356

14. 07. 2005

Rozhodně jeden z nejzajímavěji vypadajících, krátkých manuálů. Někdo tuhle zbraň zavrhuje protože nevypadá dost "vojensky" nebo tvrdě. Zkrátka vypadá jinak...

img

Bývá zvykem na začátku recenze, napsat něco o skutečné zbrani. To jsem chtěl udělat i já. Bohužel jak jsem zjistil, tato zbraň ve skutečnosti neexistuje. Díval jsem se i na oficiální stránky S&W ale nic. Takže tato zbraň je výmyslem Tokyo Marui s koupenou licencí S&W.Přestože v reálu neexistuje, je téměř dokonale provedená. Začněme od pažbičky. Ta má z obou stran zdrsnění v podobě malých jehlanovitých výstupků. Pažbička je o něco delší, než bývá zvykem. Spodní část pažbičky je rozšířená a zepředu jakoby useklá. To useknutí působí jako pěst na oko, ale po zasunutí zásobníku přijdete na to, že takhle to vypadá mnohem lépe.

Na pravé straně se nachází tlačítko pro vysunutí zásobníku. Tím se dostáváme ke kohoutku. Přestože to vypadá, že je v lučíku málo místa pro použití třeba rukavic, není to tak. Po natáhnutí zbraně se kohoutek posune dozadu a tak je tam dost místa pro jakékoliv rukavice.Nad lučíkem se nachází čep, který slouží k rozdělání zbraně a taky jako pojistka proti výstřelu. Zprvu jsem zkoumal, jak pojistka funguje. Nemohl jsem to z toho rozsypaného čaje nějak přečíst. Pak jsem došel na to, že zajistit jde jen nabitá zbraň.

Závěr je, jak jinak plastový. Okénko pro výhoz nábojnic je kovové. Na závěru je nápis SMITH&WESSON. Na okénku je vyražený nápis 358 TSW Performance. Na závěru jsou samozřejmě mířidla. Na zadním mířidlu je imitace nastavení mířidla, ale je to opravdu jen imitace. Opravdu stavitelná mířidla by rapidně zvedla cenu zbraně a navíc u krátkého manuálu mi přijdou naprosto zbytečná. K mířidlům musím říct, že jsou to snad nejhorší mířidla jaké jsem kdy vyděl na krátké zbrani. Zadní mířidlo je prostě příliš velké. Zkrátka k mířidlům třeba na USP to má daleko.Zásobník má nadstandardní kapacitu 30BB. Na spodní části se nachází zobáček, kvůli kterému je pažbička useklá. Do zásobníku musím doporučit jen kuličky značky Marui. Kuličky značky Excel šly do zásobníku dost ztuha a po desáté kuličce jsem se bál, abych si ho nepokazil. Dostat tam víc než 20BB byl pak úkol nadlidský. Ale s Marui je to v pohodě.

Rozborka se provádí natažením závěru, vytáhnutím čepu, posunutím závěru dopředu a jeho vytažením za zadní mířidlo. Rozborka odhalí vnitřnosti. Ty nebudu popisovat, protože jsou u každého manuálu stejné. Akorát se musím zmínit o hlavni a vodící tyči pro pružinu. Vodící tyč je celá z kovu, hlaveň je napůl kov, napůl plast. Pokud by jste chtěli zbraň rozebrat opravdu po mrtě, povytáhněte vodící tyč nahoru a vysuňte ven. Zbytek jde již lehce. Jen to tam potom dát všechno zpátky chce trochu praxe. Když zbraň natáhnete, tak se hlaveň posune asi o 4 mm dozadu. Jde o jev úplně normální.Co se týká lesklých částí zbraně, tak nemusíte mít strach, že by vás moc prozrazovaly. Není jich totiž nijak moc, ale stát se to může.

A teď k tomu co vás zajímá asi nejvíce. Střelecké vlastnosti. Dostřel je asi 40 metrů. Zásah do postavy je jistý na 30 metrů. Na 35 - 40 metrů je ještě použitelná, ale zásah je již spíše dílem náhody. Co mě mile překvapilo, bylo že míříte přesně podle mířidel, nemusíte mířit nad, nebo pod cíl jako u Coltu 1911A1. Takže střelecky se jedná o mírný nadprůměr.Celkově je zbraň dobře zpracovaná s velice dobrými střeleckými vlastnostmi. Bohužel ji trochu sráží to, že nemá skutečnou předlohu, což je mezi hráči Airsoftu často jedno z kritérií, které rozhoduje. Tato zbraň je vhodná především začátečníkům, kterým zaleží na vzhledu, ale nebude jim vadit smyšlená zbraň.

eR_Skaarj

Komentáře

14.11.2009 Chyby v recenziách

NusoNuso
Neviem, či autori článkov nevedia rozoznať pravú stranu od ľavej, pretože už v druhej recenzii je písané, že pojistka vypúštania zásobníku sa nachádza na pravej strane, čo je samozrejme omyl.

01.06.2008

RiianRiian
Koupil jsem si tuto zbraň a byl jsem celkem štasten, dokud jsem si s ní nešel zastřílet, netuším jak je to možné ale tak po 15-20 metrech se kulička celkem zvedla nahoru, takže když jsem chtěl někoho sejmout otočil jsem zbraň vzhuru nohama a namiřil tak dva metry nad něj, střeil a nadherně ho to sejmulo. Užitečná věc proti lidem v zákopu... Prý tohle stejný dělá i SOCOM, je to hopem, je moc silnej. Také my začala zbraň po chvilce chrastit, a to jsem se staral dobře, začala mi vypadávat pojistka a vypadlo i to co tu pojstku udržovalo v chodu- pojstka na nic. Po jedné akci jsem se hodně naštval, zbraň jsem pročistil, vzal speciální olej a promazal doslova a do písmene snad vše. Samozřejmě, že jsem promazal i tu část který se vubec neměla (takovou věcičku co drží píst posunuty vzadu při natáhnutí, což s největší pravděpodobností ještě s dalšími detaili zapříčinilo to že se zbraň rozletěla na metr daleko... Proto vám doporučuji, tuto zbraň si nechávejte doma jen pro dekoraci a radši si kupte GLOCKA G17L!! pravou pěknou masivní a přesnou klasiku!

19.03.2008

RadzaRadza
Koupil jsem si tuhle zbraň. Důvody byly tedy, pokud všechny manuálky od Marui střílí cca stejně, tak vzhled a právě možnost rozborky, která je poměrně jednoduchá. Je to má první zbraň od Marui. Kámoši si koupili SigSauera P228, takže vše pak porovnáme. Mám doma ještě Berretu neznámé značky, stálá 499,- její konstrukce je docela bytelná, a má dokonce kovové díly, ovšem chybí HOP-UP. Marui jsem si koupil, protože jsem čekal, že bude o něco silnější. K ní jsem zvolil kuličky ICS 0,25g, jelikož za stekné peníze jich bylo víc. Prodávač mí řekl, že kvalitou jsou stejné. Štěstí že v krabici jsou krom pistole také kuličky Marui, takže jsem hned porovnával. Díky konstrukci této zbraně a předpokládám všech manuálek Marui, se kulička po nabití zasune do hlavně, kde jí kdom hlavní úlohy HOP-Up brání ve vypadnutí hopová gumička. Díky většímu průměru hlavně je mezi kuličkou a hlavní škodlivý prostor, resp. prostor který tam být musí, aby se kulička nezadřela, ale čím je tento prostor menší, tím vyšší je tlak na kuličku v hlavni při uvolnění pístu. A to je kámen úrazu, při zjištění, že moje stará Berreta je silnější, než zbraň od Marui. řádově tak o 15%. Odskoušeno na papírové krabici, kdy kulička u Berrety prošla skrz jednu stěnu a při pokusu se zbraní od marui prošla jen někdy a to s těží. Zkoušeno s kuličkami ICS. Poté jsem vyzkoušel Marui kuličky přibalené k pistoli. Rozdíl je patrný již při prvním výstřelu. Marui kuličky jsou nejspíš o něco větší, nebo přesnější než ICS a tudíš v hlavni Marui je dosaženo většího tlaku na kuličku. Takže jedna poznámka:Do této a nejspíš i do jiných marui zbraní je nejlepší volba kuličky Marui, nejen co se týče přesnosti, ale i výkonu. Berreta neznámé značky je sice silnější a to díky tomu, že před hlavní je gumové těsnění, do kterého se po nabití vsune kulička a tím pádem dojde k perfektnímu utěsnění prostoru kolem kuličky a tím pádem je při pošátku výstřelu na kuličku vyvinut větší tlak. Při pohybu kuličky v hlavni je to již pak jako u Marui, ovšem větší tlak na počátku svůj účinek má. Škoda že marui tuhle gumičku, do které se zasune kulička do svých manuálek nedala, věřím že by jim to přidalo nějaké procento na výkonu. Tak nebo tak, ve zkratce napíši něco k přesnosti a dostřelu. Tam marui nad touhle no-name bez HOP-UPU kraluje. A to v silné převaze. Kulička po vystřelení z Berrety letí asi 10-15m rovně...teda skoro rovně a pak najednou změní směr a to většinou prudce dolů a na stranu, čímž je úplně někde jinde než Marui, u které kulička letí rovně cca 30m. a poté pomalu klesá. Dostřel je opravdu famózní a co víc, vybočení do strany je i na 40m mírné tak, že se s tím dá mířit a člověka zasáhnout. pozn. doporučuji rozhodně kuličky Marui 0,25g.

16.09.2006 o zbrani

fredflinstonefredflinstone
Tuto zbran mam asi 3 mesiace.Dostrel je naozaj tých 40 metrov ale po 30-35 metroch ide kulicka kde chce a dost sa odklonuje! Ten otvor na vyhadzovanie nábojníc je z plastu-a po case je to vidiet lebo sa farba osucháva. Celkový dojem mam velmi dobrý a to po stránke dostrelu a aj vzhladu. Zbran sa drzí velmi dobre a casto nemusím ani mierit,na kratku vzdialenost sa trafím. Trochu ma mrzí ze originál nexistue-ale to zistí len ten kto sa v zbraniach ozaj vyzná. éto vsjo. komréd fredy

16.07.2005 Neco objasnim

GekoGeko
S Dostrelem ma Airosoftguns naprostou pravdu dál okenko u vyhazovani nabojnic je z platu je jenom hodne pekne nastrikano na te zbrani je kovovy fakt jen ta bronzova hlaven potom zavazi v zasobniku a zavazi na hlavni jinak nic ale zbran mam dva roky mozna uz a recenzi na ni uz sem psal i kdyz horsi :)

15.07.2005 Dostrel

AirsoftGuns.czAirsoftGuns.cz
Dostrel kratkych manualnich zbrani od TM je s kulickami Marui 0,25g 40 - 45 m. Trefit stojici postavu na 35 - 40 m je celkem bezproblemove. Toto plati u novych neopotrebenych zbrani. Je jasne, ze nejvetsi podil na dostrelu ma hopovy efekt.

15.07.2005

eR_SkaarjeR_Skaarj
Těch 40 metrů dá, měřili jsem to. Ale že by na tu vzdálenost byla nějak přesná to se říci nedá. Po 40 metrech kulička navíc padá.

15.07.2005 zásobník

oxygenoxygen
Nedal by jste sem někdo odkaz na podrobnou fotku zásobníku zhora. Já jsem ho totiž rozebral a nevím jestli jsem tam dal takovou tu malou součástkuv půli nahoře dobře. Když zásobníkem zatřesu, tak ona trochu chrastí. Jinak používám BB 0,23g EXCEL a dám jich tam 30 v poho.

Novinky a slevy emailem