Recenze CA Steyr AUG A1

21. 11. 2006

Takže jsem se rozhodl pokračovat v recenzování zbraní řady Steyr AUG. Pokusím se Vám přiblížit airsoft verzi Steyr AUG A1 od firmy Classic Army a její porovnání s konkurenčním výrobkem Steyr AUG A2 od Tokyo Marui...

img

Základní technické parametry CA Steyr AUG A1:


Délka zbraně: 805 mm
Hmotnost zbraně: 3,3 kg
Délka hlavně: 510 mm (typ pro M16/AUG)
Doporučený aku pro zbraň v základu: Typ Mini 8,4/1100 mAh
Doporučený aku pro pružiny M120-M130: GP M15/M4 9,6V/2000 mAh (vyžaduje úpravu pažby)
Hop-Up: regulovatelný
Zásobníky: 330 BB Točák, 80 BB Tlačák (Marui kompatibilní)
Verze mechaboxu: zesílený verze III. (7 mm)
Typ motoru: High Speed & High Torque
Režim střelby: safe/semi/auto
Úsťová rychlost zbraně v základu: 95 - 100 m/s
Maximální dostřel: cca 50 m
Unikátní sériové číslo: ano

Povrchové zpracování

Zbraň jsem vybalil pod elektrickým světlem a v tu chvíli jsem si řekl: "Sákra, je to hodně tmavý". Ano - pod žárovkou má tento AUG A1 tmavě olivovou barvu. Teprve když jsem ho šel vyvětrat na denní světlo, vypadal již o něco světleji a dost víc "šedivěji". Toto snad vyvrátí všechny domněnky o jeho barvě. Plastové tělo má hrubší povrchovou úpravu než AUG od Marui - takovou více protiskluzovou :-). Jinak patka a víka na výhozná okénka jsou gumová, hlaveň a střední část s optikou jsou kovové. Na těle zbraně je i originální ražení a unikátní sériové číslo. Balení obsahuje zásobník na 330 ran, vytěrák hlavně, zbraň, seřizovač optiky a manuál.Rozborka a stabilita

Rozborka je opět velmi realistická a naprosto stejná jako u konkurence od Marui. I spoušť funguje nadále na principu hloubky stlačení: do půlky/semi, úplně/auto. Čím mě CA mile překvapili byla stabilita či houževnatost zbraně. Tento faktor je zde naprosto vypilován k dokonalosti, ještě více než u TM. Snad jen přední rukojeť je na tom stále mizerně - má velký rozkyv a hrozí její ulomení, ale jde sklopit jako u TM což je velmi vhodné při zalehávání a transportu. Jinak jednotlivé části (hlaveň s rukojetí, set s optikou a tělo) do sebe zapadají o něco těsněji než u TM AUGa a zbraň nezavrže a nezavrže. I pojistka se hýbe řekl bych "sympatičtěji" a hladčeji. Plynový regulátor drží pevně.Vnitřnosti

Zde samozřejmě vede CA na plné čáře. High Speed & High Torque motor, zesílený mechabox a vnitřní díly (kola, píst, hlava pístu, kovová ložiska 7 mm, kovový trn atd.). Takže vnitřnosti a kvalitní optika jsou hlavní důvody proč nasadili hoši z CA o cca 2100 Kč vyšší cenu než konkurence od Marui. Jejich zákazníci totiž většinou už dopředu počítají s nějakým tím upgradem a zvýšením výkonu své bambitky. Lidé kteří se nespokojí s úsťovou rychlostí 95 - 100 m/s zde ušetří nějaký ten tisíc. Já mám ve svém Steyrovi M120, vzduchotechniku NBU set válce od Systemy, přesnější inoxovou hlaveň 6,04 mm, 9,6V/2000 mAh baterii a střílím s 0,25 BB Marui. Navíc tato konfigurace je docela komfort a unese i pružinu M130 - jak sladké :-).


Záměrný kříž u CA AUG A1.

Optika a otevřená mířidla

Optický zaměřovač je součástí zbraně, nejde odmontovat - museli byste vyměnit skutečně velkou část zbraně, kterou by vám samostatně stejně nikdo neprodal. Má zvětšení 1,5x což je v airsoftu postačující. Zaměřování má tvar plného kříže uprostřed s malým kroužkem. Světlost optiky je výborná. Navíc na ní najdete i otevřená mířidla pistolového tvaru, která umožňují ještě rychlejší zamíření na kratší vzdálenosti.


Krásný pohled :-) Austria 2005.

Střelecké vlastnosti

Zbraň v základu má obdobné střelecké parametry jako zbraň od TM. Maximální dostřel je cca 50 m. Na tuto vzdálenost trefíte člověka dávkou. Přesnější střelbu lze praktikovat na cca 40 - 45 m. U zbraní upgradovaných se zvyšuje zejména rychlost a dolet kuličky, což jistě většina ocení.


Modifikace na reálnou zbraň AUG A1.

Prostě krása :)

Klady a zápory

+ intuitivní ovládání a rychlá manipulace
+ snadná rozborka
+ změna ze semi na auto pouze stlačením spouště
+ stabilita a pevnost zbraně
+ optika i standardní mířidla
+ velký prostor pro upgrade
+ design pro fajnšmekry
+ originální ražení na zbrani

- poruchovost spouště a její zasekávání při střelbě na semi je neduh, který by měl být zrušen, ať už je pravděpodobnost poruchy malá nebo velká (díky bohu mě se to u CA ještě nestalo, zato u TM ano). Řešní tohoto problému můžete najít zde.
- špatná stabilita přední rukojeti
- nemožnost vyměnit optiku za něco jiného (např. kolimátor)
- design nemusí být pro všechny přijatelný
- cena


AUG White - velice vzácných pár kusů v USA. Philipines army.

Závěr

Takže každý si musí vybrat, zda mu tato zbraň bude vyhovovat, nebo ne. Mě útočná puška Steyr AUG A1 přitahuje hned od prvního okamžiku co jsem ji spatřil v nějaké té počítačové hře. Není stejná jako všechny ostatní, je po všech stránkách "něco víc" :-). Verzi od CA můžu vřele doporučit, je to výborná zbraň, zvláště pokud ji chcete vylepšovat a upgradovat. Jestli se chcete dozvědět něco více o historii či konstrukci této zbraně, tak Vás odkážu na moji předešlou recenzi.

Josefista

Komentáře

30.07.2009 Re: Sonnykkk

AirsoftGuns.czAirsoftGuns.cz
Ano o cca 30%.

29.07.2009 Re:AirsoftGuns

SonnykkkSonnykkk
prosim je tato kulicovka silnejsi nez manual od marui M16A1?????

28.07.2009 Re: Sonnykkk

AirsoftGuns.czAirsoftGuns.cz
Energie je necely 1J, coz pro nekoho muze byt silne, pro jineho slabe. Pokud Vam prijde zbran slaba, je moznost si ji nechat upgradovat na vetsi vykon.

27.07.2009 Re:AirsoftGuns.cz

SonnykkkSonnykkk
a to znamena ze je ta kulicovka silna?????

27.07.2009 Re: Sonnykkk

AirsoftGuns.czAirsoftGuns.cz
Ustova rychlost je priblizne 90m/s s kulickami 0,20g.

26.07.2009

SonnykkkSonnykkk
prosim je tato kulicovka silna???????????

15.06.2009 Re: Sonnykkk

AirsoftGuns.czAirsoftGuns.cz
http://www.airsoftguns.cz/detail.php?&id=927

13.06.2009

SonnykkkSonnykkk
Prosim kolik stoji??

Novinky a slevy emailem