AEG poradna

Potřebujete poradit nebo máte dotaz k elektrickým AEG zbraním? Neváhejte a využijte webové poradny. Na Vaše dotazy brzdy odpoví zkušení airsofťáci nebo specialisté z AirsoftGuns.

Komentáře

11.10.2022 Koupě zbraně

Ondrej DemáčekOndrej Demáček

Rád bych si koupil E&L airsoftovou zbraň ale nevím jestli je to na začátek dobré.

AirsoftGuns: Touto volbou chybu neuděláte.


07.10.2022 nabít zbaran

adm Děkanovskyadm Děkanovsky

dobrý den začal jsem s airsoftem a koupil si zbran má točný zásobník a nevím jak jí nabít

AirsoftGuns: Jde o natáčecí zásobník nejčastěji používaný jako originální příslušenství ke zbraním typu AEG. Výhodou tohoto zásobníku je jeho spolehlivost a velká kapacita až několika set kuliček. Princip funkce zásobníků spočívá v tom, že kuličky jsou z hlavní šachty vytláčeny pomocí mlýnku s lopatkami, který směřuje sloupek kuliček ke komoře zbraně. Nevýhodou je nutnost dotáčení šnekové pružiny pomocí kolečka umístěného na dně zásobníku (někdy se používá i natahovací lanko, nebo klíček) a typická vlastnost je chrastění kuliček během pohybu. Takže naplnit a pořádně natočit, pak by měl spolehlivě podávat.


15.08.2022 Upgrade M249

Patrik RehbeinPatrik Rehbein

Zdravím. Chci se zeptat jaký je nejlepší upgrade vzduchotechniky na pružinu M150 pro M249 od A&K. Jde mi hlavně o kompatibilitu. Děkuji.

AirsoftGuns: Nejčastěji instalujeme komponenty od SHS s rovnou hlavou válce/pístu. Taková vzduchotechnika se poskládá do 800 Kč.


20.04.2022 Re: je dobrá značka GG

Miroslav ŠudomaMiroslav Šudoma
Zdravím,GG je jeden z top producentů airsoftových zbraní a vybavení

18.04.2022 je dobrá značka GG

Ondřeh KočmídOndřeh Kočmíd

Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli zbraně GG jsou dobré.

AirsoftGuns: GG se řadí mezi značkové výrobce. Jde samozřejmě o to, jaký konkrétní typ/model. Dělají se levné i dražší, nebo dobré a horší/atypičtější kousky. Takže to nelze říci úplně obecně.


28.03.2022 Vyvyklaná pažba

jan kubrjan kubr

Dobrý den, chci se zeptat zda je velký problém vyviklaná pažba na této zbrani:https://www.airsoftguns.cz/m4-urx3-cqb-nylon-tan-cyma-cm-616 popřípadě jak by se dala opravit? Děkuji.

AirsoftGuns: Pokud se viklá pažba i s trubicí, tak středem trubice vede šroub do trnu a ten se dotáhne k tělu. Pokud má vakl pažba na trubici, tak to je pro její posun vcelku normální vůle.


21.03.2022 Upgrade motoru

Matyáš SoučekMatyáš Souček

Dobrý den, mám dotaz na výběr nového motoru. V mé věrné TopArmsce už pět let běží stejný motor a začíná být trošku nekonzistentní a unavenej. Řekl jsem si proto že zbraň trošku opepřím a koupím nový (ze jména proto, abych zlepšil odezvu spouště a konzistenci, nepotřebuju aby moje zbraň měla kadenci GAU8:D), nejlépe tento -infinity-cnc-u-18000. Ve zbrani mám pružinu ekvivalent tak M110 až M120. Předpokládám že takhle výkonej motor by mi dost rychle zničil vnitřek, takže když dám novou M130 pružinu, bude to šlapat? Zbraň mi pohání Liion baterie 7,4V 2000mAh 15C, to by motor utáhnout mělo, ale říkám si zároveň, že bych pro ještě lepší výsledky koupil i novej akumulátor značky TITAN 7,4V 3000mAh 16C, aby náročný motor měl dost šťávy. Zároveň je v podstatě to nejlepší na trhu a ještě by zlepšil vlastnosti zbraně. Zbraň a kontakty mi samozřejmě chrání mosfet Merf2 od gatu, na kterém si i nastavím nějakou rozumnou kadenci. Moje otázka tedy je, sešrotuje mi tenhle výkonný motor vnitřek zbraně když bude tahat pružinu M130? Mám k němu koupit i baterku od TITANU, nebo je to zbytečně moc a stačí moje stará? Děkuju všem co si přečtou tenhle wall of text a nějak mi poradí :D

AirsoftGuns: U-18000 je zbytečně silný, ale hlavně "pomalý" motorek. Na M110-M130 podle nás nevhodný. Záleží samozřejmě i na převodovém poměru kol, který nezmiňujete. Podle nás bude bohatě stačit za poloviční cenu SHS vysokozátěžový motorek. Pokud chcete kvalitu, tak za 2x tolik Infinity CNC, ale doporučujeme typ U-30000. Jestliže je stávající akumulátor v kondici, tak s novým motorem to bude jenom lepší, zatím není nutná jeho náhrada, pokud Vám parametry dostačují.


07.02.2022 Nová Hip-up komora

Martin HyzakMartin Hyzak

Přeji Vám dobrý den. Mám M4 od Cymi a rozhodl jsem se dát novou hop-up komoru (winpro). Po sestavení zpět nestřílí kule. Možná jednu mi to vystřelilo náhodou. Zásobník podává, kuličky se dostanou do komory. Kulička projde celou hlavní (6,03mm) i komorou, tam a zpátky. Zkoušel jsem kuličky přidržet rukou, ale jen je to lehce nadzvedává. Tak bych se chtěl zeptat zdali není problém v rozměru trysky? Mechabox jsem zatím nerozebíral takže jsem si ani nemohl trysku přeměřit. Jinak všech o sedí jako původní. Popřípadě jaký je Váš názor, může to být tou tryskou? A netušíme jaký má rozměr tryska v základním provedení mechaboxu od Cymi. (M4 CQB cm.506) Děkuji mnohokrát.

AirsoftGuns: Na danou komoru bude asi dlouhá tryska. Původní komora je asi na 21,4 mm. Trysky do M4 jdou zkrátit i k 21 mm, záleží i na chodu ramínka.


Novinky a slevy emailem