AEG poradna

Potřebujete poradit nebo máte dotaz k elektrickým AEG zbraním? Neváhejte a využijte webové poradny. Na Vaše dotazy brzdy odpoví zkušení airsofťáci nebo specialisté z AirsoftGuns.

Komentáře

05.02.2021 Re:03.02.2021Upgrade

Miroslav ŠudomaMiroslav Šudoma
Zdravím,v minulosti jsem měl tu čest jeden SCAR Heavy nějakou dobu servisovat a pokud člověk přijme atypické díly zejména přepínač střelby,hop komoru a nutnou délku trysky kvůli použití standardního mechaboxu verze 2,lze po usazení a odladění získat vcelku nesmrtelnou zbraň. Osvědčila se mi zkrácená tryska pro Brena,mech SHS a komora duralová také SHS(PPS,SuperShooter). Další díly dle nutnosti a požadavku na výkon sestavy. Pro takový střední univerzální výkon kolem 140 m/s jsou dostačující kola SHS 16:1,vzduchotechnika SHS dle délky hlavně,píst SHS s 15 ocelovými zuby,tryska Morriscz,gumka AimTom střední,pružina SHS M130 nebo Guarder SP130,motor zátěžový SHS,aku VBPower 11,1V 1800mAh a mosfet 2 zn. JeffTron. Zbraň s touto sestavou fungovala spolehlivě téměř 6 let než se majitel rozhodl o přestavbu na DMR.

03.02.2021 Upgrade

Jakub SmolíkJakub Smolík

Jaký je nejlepší upgrade na vašem servisu pro tu to zbraň :FN SCAR HEAVY, TAN, D-Boys, BY-805T, SC-02T

AirsoftGuns: Scar Heavy s ohledem na atypické řešení vnitřních dílů není na upgrade vhodný. Zásadní problém je komora, dlouhá tryska. Do zbraně lze nacpat díly, ale výsledek nebude takový jako např. u M4/M16 nebo AK. Podle nás to není rozumné řešení.


19.01.2021 špatné podávání při plném zásobníkju

tomas hroniktomas hronik

Zdravím, mám už starší EVO 3, používám Airsoft parts hlavu válce a trysku. Problém je nastává, když je zásobník téměř plný. Zbraň má na M120 129m/s při 20,8cm hlavni, těsní opravdu výborně, ovšem dokud je zásobník plnější, každá cca 6-10 střela vyletí sotva 10m, s ubývající municí v zásobníku problém mizí, ovšem zásobník je na 75 ran... Používám maple leaf gumičku, při použití ostatních standartních gumiček je problém ještě častější. Nevíte, čím to může být? mám pocit, že kulička před výstřelem občas nezajede do komory, ale popravdě nevím a nenapadá mě žádné řešení. Podobný problém má kolega na AK74u BELL, taktéž při plném zásobníku.

AirsoftGuns: Sloupec kuliček při plně nabitém zásobníku tlačí na trysku a tu vychyluje, ta pak špatně dosedne na lem gumičky a zbraň "fluše" díky menšímu výkonu. Doporučujeme zkontrolovat vůli trysky na výfuku hlavy válce a zakončení trysky dosedající na lem gumičky.


05.01.2021 Re: Dodatečná otázka

Miroslav ŠudomaMiroslav Šudoma

Dobrý den,prosím ;) ,pokud máte ve zbrani pružinu M130 nebo její ekvivalent a úsťovku jen 120 m/s,bude třeba zbrani servisu :) a jinak 30A ve špičce bohatě stačí,mosfet nejenže chrání obvody a kontakty před spálením,ale taky upravuje dávku proudu do motoru,takže i slabší aku bude fungovat dobře,zejména se základním motorem.


04.01.2021 Dodatečná otázka

Matyáš SoučekMatyáš Souček

Zdravím, dovolím si ještě dodatečnou otázku k té o napětí Liionek z 2.1.2021. 11,1V je moc, to jsem pochopil a děkuji za odpověď. V mojí zbrani mám pružinu m130 a poměrně kvalitní celokovový gearbox poháněný bežným motorem, nejedná se o nijak zvlášť silnou zbraň, úsťovka je okolo 120 m/s (značka zbraně - TopArms). Akumulátor který mám vyhlídnutý (7,4V, 3000mAh, 16C TITAN) má "proud ve špičce" 48A. Je to v kombinaci s mosfetem moc? Druhou možností je akumulátor (7,4V , 2000mAh, 15C TopArms) s "proudem ve špičcce" 30A, rád si ale připlatím za pořádný zdroj, kterým je nepochybně TITAN 48A :). Nebude ale pro zbraň lepší mírnější TopArms??? Děkuji a omlouvám se že jsem takto zaplácal 2 dotazy.

AirsoftGuns: V první řadě by jste měl řešit přetěsnění vzduchotechniky, 120 m/s na M130 není dobrý údaj. Podle nás postačí i slabší akumulátor, na který nastřílíte cca 1500-2000 ran na jedno nabití (bereme v úvahu, že je ve zbrani vše v pořádku). Pokud jezdíte na celovíkendové akce nebo hodně střílíte, volte vyšší kapacitu. Za nás je lepší 2x akumulátor rozumné kapacity, než být závislý pouze na jednom "velkém". Nikdy nevíte co se stane a rezervní se může hodit :)


03.01.2021 Re: Napětí u akumulátoru

Miroslav ŠudomaMiroslav Šudoma
Dobrý den,napětí a maximální - špičkový proud u lithium aku volte podle výdrže-výkonu zbraně. Pro pohon základních,neupravovaných zbraní není vhodné používat více jak dvojčlánky - 7,4V a optimálně do 1500mAh s koeficientem max 15C. I při použití mosfetu nebo nějaké procesorovky se člověk nevyhne výběru akumulátoru,nejde třeba říct"jo,mám mosfet,mužu sypat s baterkou do motorky" :) to bohužel ne. Vždy se musíte dívat na poměr výkonu zbraně a maximálního výkonu akumulátoru. Nejběžněji používané trojčlánky - 11,1V a 2200-2600 mAh při 20-35C jsou schopny do obvodů zbraně pustit špičkově až 91 ampér,což je likvidační proud pro většinu základních zbraní. Toto lze používat u výkonných elektrik se správně odladěným mechaboxem,zpravidla převyšující výkonovou hranici 150 m/s s použitím kvalitního mosfetu nebo ETU. Pokud doteď používáte akumulátory 8,4V a cca 1200-1600mAh,bude rozumné je nahradit LiPol 7,4V 1300 mAh 15-20C. Silnější aku 11,1V a více sice dodají zbrani úžasnou kadenci,ale také se zvýší riziko zničení zbraně.

02.01.2021 Napětí u akumulátoru

Matyáš SoučekMatyáš Souček

Dobrý den, mám jednoduchý dotaz. Rozhodl jsem se začít u své zbraně místo Nimh akumulátoru používat Lionky (z očividných důvodů :D) v kombinaci s mosfetem od značky jefftron. Jaké napětí ale u baterie vybrat? 11,1 V přináší samozřejmě lepší kadenci a odezvu spouště, tudíž se jeví jako lepší možnost, není to ale pro zbraň moc? U specifikací mosfetu je napsáno že vydrží u podobných akumulátorů napětí až 14,5V, to problém není, nebude silná baterie ale přiliš namáhat vnitřní součástky zbraně? Děkuji :)

AirsoftGuns: Vždy je o konfiguraci zbraně tzn. reálnou tuhost pružiny, převod kol, otáčky motoru atd. Do zbraní v základu je vhodnější dvoučlánek o napětí 7,4V. Pokud požadujete vyšší kadenci na úkor životnosti/spolehlivost vnitřku zbraně, pak zkuste fungovat na 11,1V. Lepší MOS FET jednotky a programovatelné ECU umožňují snížení kadence na "zdravou" úroveň i u výkonnějších akumulátorů.


26.12.2020 Re: Točák nepodává náboje

Miroslav ŠudomaMiroslav Šudoma
Dobrý den,může být chybička v trysce ve zbrani nebo špatně usazený zásobník na komínku komory. Každopádně nefunkční nová zbraň = reklamace.

Novinky a slevy emailem