Marushin Mauser M712 MAXI

26. 10. 2003

Firma Marushin je firma v Česku mezi airsoftovou veřejností docela známá, ale její výrobky se sem žel nedovážejí. Já jsem si svou vysněnou zbraň musel objednat od firmy WGC z Hong Kongu.

img

Mauserovka byla mou oblíbenou zbraní již od dětství, kdy jsem jí vídal v dobrodružných filmech, a tak není divu, že jakmile jsem ji v době svého hledání ideální záložní zbraně k mé elektrické XM-177 na internetu spatřil, bylo rozhodnuto. Zbraň stála asi $ 113, ale i to se zařídilo a chvíli po zaplacení jsem už měl krabici doma na stole.

Zbraň se vyrábí ve čtyřech verzích: stříbrné, černé, modřené a jako karabina. Já si objednal černou, takže doma na mě čekala krabice a v ní moje nová záložní zbraň.


Obr. 1 - Krabice

Teď něco k její historii. Model vyráběný firmou Marushin je Mauser C96 ráže 7,63mm Mauser vyráběna mezi lety 1896-1930. Velké množství jich bylo také zhotoveno jako exportní v ráži 9mm Para vyvážely se do mnoha zemí světa. Hodně se také kopírovaly v zaostalejších zemích. A teď k verzi airsoftové.

Zbraň je zabalena jako obvykle v polystirenové krabici s papírovým víkem. Uvnitř je zbraň, zásobník na 13 kuliček a manuál (v japonštině :-)). Zbraň je skoro celá z kovu, a má na sobě většinu ražení a obchodních značek výrobce skutečné zbraně. Rukojeť je z imitace dřeva.


Obr. 2 - Zbraň v černé verzi (standart)

Ovládací prvky jsou také na dobré úrovni. Mimo jiné má zbraň též nastavitelná mířidla. Na rozdíl od skutečné C96, která mohla střílet i automaticky, airsoftová verze umí pouze jednočinně, nebo dvojčinně. Ojedinělé na zbrani je, že k otevření plynového ventilu nedochází stiskem spouště, ale nárazem kohoutku na úderník. I v jednočinném módu má však zbraň velmi tuhou spoušť. Nastavitelný Hop-Up je skryt pod okénkem vyhazovače.


Obr. 3 - Zbraň ve verzi Carbine

Střelecké vlastnosti zbraně jsou skvělé. Zbraň je vyvážená, a dostřel je s HFC 134a plynem kolem čtyřiceti až padesáti metrů. A s vysokou přesností! Na třicet metrů lze zasáhnout s trochou cviku ptačí budku i kávový hrníček. Nevýhodou zbraně je podle mě pouze hlučná střelba (psst!) a vysoká spotřeba plynu (vystačí jen na asi 20 výstřelů).

Jako příslušenství lze zakoupit dlouhý zásobník a originální dřevěné pouzdro, které lze po vyjmutí z koženého z koženého závěsu nasadit na zbraň jako pažbu.


Obr. 4 - Zbraň v pouzdře
Obr. 5 - Polorozložené pouzdro

Hodnocení? Krásná a kvalitní zbraň. Lze doporučit i ne tak hard-core Mauser fanouškům, jako jsem já.

Wolf

Komentáře

17.04.2009 Re: HONZA1991-19

AirsoftGuns.czAirsoftGuns.cz
Nestandartni poptavky po zbozi smerujte, prosim, vyhradne na nas email. Dekujeme za pochopeni.

15.04.2009

HONZA1991-19HONZA1991-19
Zdarec chci se zeptat na jake adrese si ji poridil a hlavne kolik stoji doprava????predem dik za odpoved.

26.02.2006

raverraver
Vim že se tu na to ptá každý ale bylo by dobré na to odpovědět tak prosím jestli bys nemohl napsat jak se to obědnává, kolik stojí doprava, jáké jsou komplikace, atd... No prostě všechno. Předem moc děkuji.

09.12.2003 cena

StanStan
Pises ze stala 113$, kolik si za ni dal celkem??

07.11.2003

vernerverner
Totálně nádherná zbranˇ

05.11.2003 ?

KoblihKoblih
ideální záložní zbraně k tvé elektrické XM-177?? ;-) Mě tzo přijde trochu jao pěst na oko. Ale proti gustu žádný dišputát. :)

03.11.2003 Vypadá to jako muzeiní kousek

EversmanEversman
Tak tuto Zbraň bych si v životě nekoupil vždyt bych ju nemohl ani vytahnout před ostatnímy vypadá to jako nejstarší krám už vidím jak by se mě ptali CO to máš STŘÍLÍ TO VŮBEC

02.11.2003

ArazimArazim
Nechci se opakovat ale kdyby jsi byl wlfe tak laskav a bud napsal tady nebo poslal me na email o objednavce (postup a tak) dik jo a jeste neco nevite jestli se opravdu dela plynova M1 carabina dik

Novinky a slevy emailem