Jak na zásobník od Škorpiona

01. 06. 2005

V tomto článku bych vám rád popsal rozborku zásobníku k manuálnímu samopalu Vz.61 od firmy Tokyo Marui. Takže pokud se vám ho povede někdy rozdělat a nemůžete přijít na to, kam co patří, může vám tento článek přijít vhod...

img

Teď si jen povíme něco o jeho vlastnostech. Zásobník je dvoukomorový, stejně jako u MP5 a M16 od Marui, a pojme 26 BB o průměru 6 mm, což jsou standartní airsoftové kuličky. Po vystřílení prvních 13ti kulí se musí na spodní straně zmáčknout malý "čudlík" a tím se zásobník přepne na druhou komoru. Pokud toto však učiníte dříve, tak se setkají kuličky z obou šachet a celý zásobník se zasekne. Poté pomůže jedině vyndat zásobník, natáhnout jezdec směrem dolů a zásobník opět zasunout do zbraně.

A teď už k vlastní rozborce. K rozšroubování zásobníku bude potřeba křížový šroubovák a hlavně trocha trpělivosti, protože na první pohled vše vypadá tak, že už to nedáte dohromady. Ale jde to :) Jen chci ještě upozornit, že pokud zásobník plánujete opravdu rozebrat, tak je to jen vaše svobodná volba a autor toho článku vám neručí za případné potíže. Rozdělání zásobníku rovněž může znamenat ztrátu záruky.

Rozborka

1) Nejprve ze všeho si vyndejte pružinu, která se uvolňuje dole na zásobníku otočením kolečka. Dejte pozor, aby vám pružina nevystřelila, protože se opravdu špatně hledá. Během používání zásobníku je dobré toto kolečko přelepit černou izolačkou, neboť se občas v boji stává, že vám někde vyskočí a poté ho už nemusíte najít.2) Potom křížovým šroubovákem vyšroubujte tři šroubky a snažte se přitom držet obě strany zásobníku u sebe. Pak je od sebe oddělte a koukejte kam co lítá, jako že by pár věcí vystřelit mělo. Kompletně rozebraný zásobník můžete vidět na následujícím obrázku.3) A teď jak to zase složit zpátky:-). Začneme "montáží" tlačítka pro posun kulí do zásobníku. Ten se skládá z následujích částí a lze ho posládat pomocí těchto obrázků.4) Další na řadě je sestavit posuvník uvolnění. Skládá se z následujících částí.5) Pokud jste zvládli posuvník uvolnění, tak je teď třeba složit trn na druhou pružinu. Ten se zase skládá z určitých částí. POZOR! Držáček se musí nasadit kruhovým výřezem k pružině jinak by nebylo možné zpřevodovat trn, posuvník na stlačování první pružiny a háček na uvolnění. Také lze vidět, že čudlík na druhou komoru už je na svém místě, stejně jako kolečko ze spodku zásobníku. To však doporučuji natočit zpět, až se vám vše povede správně nainstalovat, tak sešroubujte zase obě strany zásobníku k sobě.Tak a blíží se to do konečné fáze. Jakmile vše spojíte podle obrázků výše, které jsou snad dost přehledné, stačí už jen přiklopit levou stranu zásobníku pravou částí a sešroubovat zbylými šroubky k sobě. Potom zbývá jen vložit první pružinu zpátky do zásobníku a zatočit ji kolečkem.

A to je všechno. Teď už jen zkuste jestli zásobník funguje jak má a vystřelte pro jistotu několik kuliček.

rtm. J.M. Čad – 1.AToP

Komentáře

11.03.2007 Dobre

volmazvolmaz
Škorpa si budu kupovat a ten návod mi pomůže při problému se zásobákem

03.08.2006 Proc toli zbitecnosti

SwordSword
Je to zbitecne to rozebirat je to fakt kravina nemate co delat co

23.11.2005

FrantinecekFrantinecek
Ja sem dostal scorpa a hned se mi to povolilo a uletelo.Tak se mi to tam podarilo dat a potom me kamos upozornil ze si to mam zalepit a uz nemam zadny problem:-)

03.11.2005

nekdo-nekdo-
Mně se ten čudlík teda po roce ještě neuvolňuje...

19.06.2005 úprava

Barty.Barty.
Šel by ten zásobník nějak upravit tak že se nezasek když zmáčknu to tlačítko na zásobníku dřív než dojdou kule v první části válce?

05.06.2005 Re: Head

PLAYERfirePLAYERfire
Jak povidas o tom hledani dilu, mne jednou na takovy louce u myho byvalyho vietnamskyho MP5 upadl cely zasobnik a pak jsme ho 3 lidi hledali tak pul hodiny :-). Jinak, zajimavy clanek, cetl jsem ho, i kdyz nemam Skorpiona ani ho neplanuju koupit :-).

02.06.2005 Chvála

SvihelSvihel
Dost dobrej článwk já uvažuju o koupi škorpa taky a myslim si že tenhle článek mi pomůže když budu mít nějaký problémy.

02.06.2005

valecnikvalecnik
Mě jenom není jasné proč se kolem rozborky zásobníků do Vz.61 dělá takových věcí....na každém třetím webu nějakého as týmu který má někoho kdo používá manuální TM Vz.61 se to řeší bud ve formě článků nebo na gbooku...to jsou opravu tak poruchové či problémové? a potom další dotaz: mám manuální TM XM a zásobníky jsem už tak rozdělal a nedalo mi to ani půl hodiny snahy než jsem to měl zase zpátky-je nějak složitější ten škorpácký?

Novinky a slevy emailem