Heckler & Koch USP

24. 08. 2004

H & K USP je zbraň od Německé firmy Heckler & Koch. Je využívaná speciálními jednotkami třeba v Německu a ve Skandinávii...

img
Logo firmy.

Něco více o firmě

Společnost Heckler & Koch byla založena v roce 1949. Továrna sídlí v Oberndorfu/Neckaru v Německu. Firma se zavedla v roce 1956 útočnou puškou pro německou armádu označenou jako G3. V současné době vyrábí velmi známé samopaly řady MP5, granátomety a také světoznámé pistole řady USP. Zbraně Heckler & Koch jsou užívány v silách NATO.


Toto je továrna firmy H & K v Americe.

Reálná zbraň

Robustní a zároveň lehká zbraň, velmi dobře se drží díky dobře tvarovanému plastovému rámu. Umožňuje rychlé vypuštění zásobníku. Rám zbraně má před lučíkem drážky pro upnutí dalšího příslušenství. Na zbrani je vidět vysoká kvalita německé zbrojní výroby.

Pistole řady USP je mladším a odlehčeným bratříčkem modulární pistole Mark 23 Socom, který byl vyvinut podle specifikací armádních, námořních a leteckých jednotek Special Operation Command (SOCOM). Oba typy lze vybavit spoustou rozličných doplňků. Zatímco Mk 23 SOCOM je ráže .45 AUTO, tak USP se dodává i v rážích .40 S&W a 9 mm Luger.

Konstrukční systém umožňuje přizpůsobení bezpečnostních a spouštěcích mechanizmů pro individuální potřeby uživatele, takže se hodí i pro leváky. Zbraň je odolná proti korozi a poškrábání. Spolehlivě funguje ve všech klimatických podmínkách. Ráže zbraně lze jednoduše změnit na 9x19 Expert nebo Elite. Spoušťové ústrojí je SA/DA/DAO. Rám je z polymeru a oceli.


Takto vypadá ve skutečnosti. Od airsoftové repliky není na první pohled skoro vůbec rozeznatelná.


Pistole v akci.


Délka 200 mm
Výška Text2
Hmotnost 785 g
Ráže .45 AUTO, .40 S&W a 9 mm Luger
Délka hlavně 112 mm
Šířka 32 mm
Zásobník 12/13/15 nábojů

A konečně airsoftové pistole

Tokyo Marui

Pracovníci firmy Tokyo Marui odvedli skvělou práci při konstrukci a výrobě manuální airsoftové zbrani H & K USP. Pistole je vyrobena z tvrdého ABS plastu, má záklopku, která zabrzdí nabití při poslední kuličce. Dále má pojistku v zadní části hlavně, která je barevně rozlišená. V přední části hlavně má drážky na upevnění laseru, popřípadně svítilny. Pistole je vhodná jak pro začátečníka, tak i pro znalejšího střelce. Cena je 1650 Kč nebo někde ji mají za 1690 Kč.


TM H & K USP


Délka 198 mm
Hmotnost cca 210 g (bez zásobníku), cca 400 g (s plným zásobníkem)
Hop-Up ano (fixní Hop-Up)
Doporučené střelivo 0,25 g
Kapacita zásobníku 25 BB

UHC

Pistole od UHC mi někdy připadají trochu odbité a trochu poruchové. UHC udělala H & K USP v trochu jiném odstínu barvy než Marui. Pistole má záklopku, která zabrzdí nabití při poslední kuličce. Pojistku má také, ale již dřív se mi stalo, že pojistka se zlomila a potom nefungovala. Ale myslím, že u téhle zbraně by se to stát nemělo, protože pojistka je z tvrzeného plastu. Pojistka není barevně odlišená. Je tu míň vyrytých písmen a drážka na uchycení svítilny už není tak propracovaná jako u pistole od Marui. Pistole je uvedena i v polostříbrné varijantě H & K USP Stailes . Celkově mi celá zbraň přijde míň propracovaná a tím méně podobná skutečnosti. Cena je 950 Kč a někde 990 Kč.


UHC H & K USP


UHC H & K USP Stailes.


Délka 195 mm
Hmotnost cca 390 g (se zásobníkem)
Hop-Up ano (fixní Hop-Up)
Doporučené střelivo 0,12 g
Kapacita zásobníku 15 BB

A ještě pár rad k údržbě

Když si pistoli koupíte, zkuste (pokud vám to dovolí) z ní vystřelit hned v obchodě nebo doma, ale nevyhazujte paragon a radši si ho schovejte (pro případnou výměnu

V obchodě pistoli vybalte a zkontrolujte, jestli není poškrábaná nebo jinak poškozená.

Když se kuličkovka rozbije, nezkoušejte si ji opravit doma, protože ji můžete poškodit už nevratně. Vyhledejte raději nějaký servis nebo zajděte do obchodu, kde jste kuličkovku koupili a tam vám poradí, kam máte jít, popř. vám ji opraví na místě.

Pokud se vám kamkoli do pistole dostane písek, hlína nebo cokoli jiného, opět raději zajděte do servisu a neriskujte trvalé poškození rozmontováním pistole.

V případě, že pistole střílí střídavě daleko, jděte ji reklamovat, ale je možné, že v některých obchodech vám reklamaci neuznají, protože řeknou, že jste si to zavinil sám nabíjením naprázdno nebo špatným zacházením. (na to si dávejte zvlášť pozor)

A co je to vlastně ten Hop-Up systém?

Hop-Up systém je montován pouze do některých zbraní, v závislosti na jejich výrobci. Zjednodušeně řečeno jeho princip spočívá ve vtlačení gumového výčnělku do zářezu ve vrchní části hlavně. Ten zabraňuje samovolnému vyklouznutí kuličky z hlavně. Hlavní funkcí je však udělení rotace kuličce, která je o něj při výstřelu zbraně zbržděna a musí se pod ním podtočit. Tato rotace je zachována i při dalším pohybu kuličky po výstřelu a vyrovnává tak po část dráhy letu gravitační zrychlení a napřimuje balistickou křivku, čímž zvyšuje dostřel. Hloubku vsunutí gumového výčnělku do hlavně si můžete u těchto zbraní regulovat podle okolní teploty a vlhkosti. Mechanické zbraně, které jsou vybaveny obdobným, ale zjednodušeným systémem, mají hloubku vsunutí pevně danou.

A to je všechno, co vám o téhle pistoli povím :-)

Loko

Komentáře

14.12.2010 Re:arghetlam

forestjampforestjamp
Nedá,a ani sem na žadný tlumič týhle krásce nenarazil,leda by sis v ustí hlavně vyvrtal závit

23.09.2009

NusoNuso
Aj KWC produkuje manuály s funkčním záchytom záveru po poslednej guľke.

20.08.2009 RE:petrjusko

Don SalieryDon Saliery
Co se manuálů týče,jediný výrobce o kterém to vím,že dělá většinu manuálů se zadržením závěru je STii.Jinak dobrá poznámka.

31.07.2009 Jura 2

NusoNuso
Čo takto napr.sledovať dátum, kedy bol článok uverejnený :)Ceny sa každým rokom, či dokonca aj častejšie menia.

15.05.2006 RE: Jura 2

AirsoftGuns.czAirsoftGuns.cz
Protoze ceny se meni :)

15.05.2006

Jura 2Jura 2
chtěl jsem se zeptat proč je tam napsaný že je cena od TM 1650Kč když tady je za 790Kč. Jinak dobrý članek:-)

28.01.2006

arghetlamarghetlam
nevite jestli tam de dat tlumič?

14.09.2004

lokoloko
Jo,díky.

Novinky a slevy emailem