ChinaGun G36C

19. 02. 2009

Zbraň je precizně zpracována v měřítku 1:1. Všechny nejdůležitější díly jsou udělány z kovu, což na celkové životnosti jenom přidává...

img

Přijde vám v pevné černé krabici, ve které najdete samozřejmě zbraň, nabíječku s akumulátorem a příručku, která jako u mnoha jiných zbraní není v českém jazyce. Ještě bych zapomněl na dva přibalené papírové terče, které zjevně slouží k otestování celkové přesnosti zbraně.Dostřel, kule

Tato zbraň se může pochlubit jak velkou silou, tak i dostřelem. Úsťová rychlost je výrobcem udávaná okolo 380 fps. Dostřel je za hranici 55 metrů, což na tak levně pořiditelnou zbraň není zrovna nějak málo. Do zbraně jsou určené kuličky 0,20g, ale přesto bych si dovolil doporučit kuličky 0,23g, protože létají přesněji a nebudou se mírně zvedat jako 0,20g. Rozsah HOP-UPu dovoluje použít i kuličky 0,25g, Cely systém Hop-Up je dle mého názoru dost kvalitní a je přesnou kopií HOPu v značkových zbraních typu G36.

Základní informace

Myslím, že jedna z nejdůležitějších věcí je prostor pro akumulátor 8,4V/1100 mAh, který se ukrývá do předpažbí. Předpažbí drží dvě plastové packy a dále je jištěno malým kovovým čepem, který je umístěn v jeho horní časti. Akumulátor se nabíjí s dodávanou nabíječkou přibližně 5,5 hodin.Další důležitou informací je místo, kde se reguluje Hop-Up. Toto zařízení jako takové je ukryto za kovovou destičkou, která zakrývá výhozné okénko na pravé straně zbraně. Samotná regulace je jednoduchá a probíhá následovně.Pod horní a nejdelší RIS lištou se nachází páčka (u reálných palných zbraní slouží jako táhlo závěru), kterou je možné vyklopit jak na levou tak na pravou stranu. Následuje pouze zatažení směrem k pažbě a ukáže se nám Hop-Up v celé své kráse. Regulace funguje tak, že když černým válečkem točíte nahoru, kuličky se budou při střelbě zvedat a naopak.

Mířidla

Na této zbrani je užito skoro nejlepších mířidel, která se na zbraně vůbec vyrábějí. Tím je myšleno možnost rychlé zamíření na cíl, což v boji má své velké výhody. Mířidla na této zbrani jsou vyrobeny z kovu, takže se o ně nemusíte bát. Zadní mířidlo je plně stavitelné a navíc si můžete zvolit jeden ze dvou průhledů, který závisí na vzdálenosti cíle. Přední muška se nachází na druhém konci horní RIS lišty v chránítku mušky.

Využití

Jestli toužíte po zbrani, která je poměrně dobře cenově dostupná, tak tahle je určitě ta pravá. Její příznivá cena samozřejmě nestačí k tomu, aby vás tato zbraň upoutala. Spíše vás upoutá její „sci-fi vzhled“ a možnost sklopení pažby, čímž se Gčko během chviličky zkrátí z 718 mm na šikovný půlmetr.S takto malou zbraní je obratnost rázem lepší a využití najde především při CQB, transportu nebo při prodíraní se hustým lesním porostem. Nesklopená pažba s gumovou patkou je pohodlná a skvěle padne do ramene, čím umožní rychlé a přesné zamíření. Na G36C se nacházejí čtyři očka na popruh. Dvě z nich jsou v předu na každé straně předpažbí, jedno na konci těla a poslední uvnitř sklopné pažby.

Zásobník

U této zbraně je dodávaný točný zásobník, který je přibližně na 470 kulí, což není zrovna málo. Zásobník dle mého nemá žádný zápor, ale naopak co bych mohl vychválit je snadně přistupná komora, kam se sypou kuličky. Další velkou výhodou zásobníku jsou integrované spojky, které v kombinaci s dalším zásobníkem umožňují jejich dokonalé a rychlé spojení.S vyndáváním zásobníku nejsou vůbec žádné problémy jakožto i s jeho nandáváním. Výhodou této zbraně je možnost pořízení tlačných zásobníku s imitací ostrých nábojů na 50BB, nebo bubnového zásobníku, u kterého se kapacita pohybuje okolo 2500kulí.

Snadné vylepšní zbraně

Ke zbrani je možné dokoupit široký sortiment příslušenství, ke kterým nepochybně patří přední RIS ručka, kolimátor, boční přídavné RIS lišty, svítilna a spousta dalších užitečných vychytávek. Já osobně jsem si ke zbrani pořídil již zmíněnou ručku, kterou si nemůžu vynachválit.

Závěr

Zbraň je dle mého názoru precizně zpracována a dalo by se po mých zkušenostech říci, že je vesměs kompatibilní s G36C od firem TM a CA. Rozhodně bych tuto zbraň doporučil všem hráčům airsoftu, kteří začínají, ba i dokonce těm, kteří jsou pokročilejší a nechtějí tolik utrácet, což je i můj případ :).

Ongbak

Komentáře

04.08.2011

UM8R3LL4UM8R3LL4
3x dražší :P

09.05.2010

vondrasivondrasi
Nemůžu pochopit, jak někdo může srovnávat G36 od CA nebo TM, když jsou oproti této G36 2x tak dražší.

15.12.2009 Ochočení

ongbakongbak
Pokud jste si nevšimli v recenzi stále upozorňuji na cenouvou relaci, která je rozhodně příjemnější než u CA nebo TM takže nechápu proč mi vykládáte něco ve smyslu, že tato zbraň je proti G36CA horší samozřejmě tam nějaký rozdíl bude... ale ne každý má tolik peněz, aby si takovou zbraň dovolil..:)a měl jsem v ruce Gecko od CA a dostřel a přesnost byla totožná.. asi tam bude rozdíl v životnosti tedy v celkové kvalitě...

17.07.2009 Re: koblizek219

AirsoftGuns.czAirsoftGuns.cz
http://www.airsoftguns.cz/detail.php?&id=1069

14.07.2009

NokinNokin
Cau mohl bych se zeptat co stoji tahle zbran ????

07.06.2009

NikyNiky
"Koždopádně, pokud tuto zbraň chcete ve kvalitním provedení, mohu doporučit jedině CA". Pokud chce nekdo G36c v kvalitnim provedeni, koupi ji od SRC a rozhodne ne od CA.

30.04.2009 NN

adam1995adam1995
Ačkoli tuto zbraň vychvalujete a srovnáváte např s TM bo CA je v tom rozdíl a to dost velký.Měl jsem možnost vyzkoušet si hru s touto zbraní a je to totální hrůza.Jako hlavní zbraň mám CA36C a neměnil bych ani za pět těhletěch.Tak např.Hop je téměř neseřiditelný-střílelo mi to moc dolů, tak pohnu hopem malinko nahoru a už to lítá brutálně nahoru. Také článek mě moc nezaujmul a jak už tu přede mnou někdo zmiňoval, podle tohoto článku China Gun G36C je žhavým konkurentem SYSTEMA. Koždopádně, pokud tuto zbraň chcete ve kvalitním provedení, mohu doporučit jedině CA(pokud nesou peníze tak i TM je docela dobrý)

24.02.2009 danecgee

GaluGalu
Tocak do cm.021 rozhodne nenarves.POkud mas malo peněz tak tohle je dobra volba,taky o tomhle uvažuji na zimu

Novinky a slevy emailem