Benelli M3 Shorty

06. 11. 2003

Benelli M3 Shorty je manuální brokovnice, která se od své sestřičky Super 90 liší absencí pažby a zkrácenou hlavní. Kompaktní primární zbraň pro skalní manuálisty, nebo sekundární pro fajnšmekry, opomenu-li Reno Rainse - lovce odměn.

img

Tento typ brokovnic je oblíbený u amerických jednotek SWAT. M3 Super 90 je štíhlá s velmi jednoduchou obsluhou. Shorty však přichází s vlastnostmi, které ji předurčují k boji v budovách.

M3 Shorty vypadá jako by byla celá z kovu. Mnozí se přesvědčí že má i plastové části až znaleckým poťukáním. Na pravé straně se nachází nepohyblivá páka závěru, která je z kovu. Levá strana je naprosto hladká s jediným decentním nápisem na modelové označení zbraně.Lučík je dostatečně prostorný pro přístup ke spoušti v rukavicích. Za spouští se nachází pojistka ve tvaru válce který přetlačíme buď na levo nebo na pravo, dle toho zda chceme zajistit či odjistit. Těsně u lučíku vyčnívá z těla malý kovový trojúhelník. Po jeho popotáhnutí směrem ke spoušti se otevřou dvířka, pod kterými je komora na jeden patron.

Svou délkou hlavně 340mm určitě nikomu moc neučaruje. Všechny krásné a zajímavé věci se ukrývají uvnitř. M3 Shorty , stejně jako jiné brokovnice (Marui), vystřelí 3 BB najednou (se zásobníkem na 30 BB). To jí umožní tři samostatné vnitřní hlavně, každá se svým vlastním Hop-Up. Hop-Up je pevně nastaven na kuličky 0,2 g. Další zajímavostí je materiál z něhož je vnějšek hlavně. Duralová slitina je svou barvou i povrchem velmi autentická.Pod cílníkem, který je spolu s muškou na hlavni, jsou z obou stran vyrytá označení originál výrobce spolu s označením od Tokyo Marui.

Pohyblivá část předpažbí má příjemný povrch. Jakoby pogumovaný plast se dobře drží a vydrží i dost brutální zacházení. V přední části předpažbí je pohyblivý přepínač módu střelby. Jelikož jde o manuální zbraň je tento nefunkční (dovedete si představit tu paseku když by byl funkční fullauto a M3 Shorty byla v plynovém provedení???).

M3 Shorty se natahuje stouž než například SPAS 12. Suběktivně je i dostřel o něco menší nž u SPAS 12. Naopak výhodou je kratší hlaveň a lepší manévrovatelnost. M3 Shorty i mnohem lépe padne do ruky.Tokyo Marui Benelli M3 Shorty je vynikající manuální zbraň. Nedocenitelná při akcích „only-manual“, jak pro začátečníky, tak pro ortodoxní manuálisty.

V podstatě se dá M3 Shorty využít i jako záložní „dělo“ uložená například v pouzdře na zádech, hmmm...

PISKOt (přeloženo ze zahraničního zdroje)

Komentáře

11.03.2007

samanyksamanyk
to je dobry autor misto toho aby byl rad ze jeho clanek je dokonce prekladan do jinych jazyku :)) tak se tu muze s prominutim posrat pritom tam je naspsano ze je to preklad ! beliali ses peknej vul navic sme v cechach a ta slovenstina se neda cist

02.03.2006 hádka

TerazkyTerazky
musím uznat že vaše hádka zde byla fajn. Myslím ale že bylo v recenzi napsané že jde o překlad ze zahraničních zdrojů. Copak slovensko k ČR patří??

23.11.2005 RE: Lawart

Fl@shFl@sh
Nepsals to tak náhodnou na BASu u SPAS 12 ???=)

05.11.2005

LawartLawart
Tuhle brokárnu mám krátce ,přešel sem na ní od čínský ligy takže to byl skok .Po prvním šoku že to střílí tam kam mířim, sem začal hledat chyby . Určitě to není pro slabší jedince ,natahování by jednoho i vysílilo .Problém je se zásobníkem, je třeba ho dost promazat aby hladce podával to ale zároveň mastí hopika a ten nemá takovej efekt dokud se střelbou neosuší.Doufám že to spraví TM kuličky, sou udajně kluzčí než jiný. Hraju většinou baráky takže mi deset ran po třech většinou pro jedno kolo stačí.Dostřel:v pohodě se trfite na 27 m do otvoru 20x20cm ,dostřelí samozdřejmě dál ale jistota zásahu se zmenšuje,z tohoto důvodu pomýšlím na upgrade,pokud je možný.Zpracování mi dává pocit že se s ní můžu plazit a kromě vodřenýho brenýru všechno šlape .Takže závěrem , je to kusanec ze kterýho mám radost.

28.07.2005 4 PISKOt

QuITQuIT
mal by si sa hanbiť..pre 2oo,-kč takto klesnúť, hmm...

14.11.2003

PISKOtPISKOt
Tahle kočička stojí 7250,- Kč a to přímo zde na airsoftguns.cz. Jedná se o zatím nejlevnější brokárnu od marui, ale je to vskutku ňamka. Už jsem se s ní i setkal. Ač obecně se tvrdí že je slabší než její kolegině SPAS 12 (8250,- Kč zde) tak její šťastný majitel se mě snažil přesvědčit opaku. Přesto do čela jsem to koupil jen od SPASU a všema BB pěkně najednou - a fuj to je nářez!!!

13.11.2003 KOLIK STOJI

SOCIALSOCIAL
HEJ PISKOTE KOLIK STOJÍ TA BENELLI M3 SHORTY

07.11.2003

WinterWolfWinterWolf
Do hajzlu to nevie fakt nikto pisat posrane clanky?? To musia byt okolo toho len problemy???Skopirovat clanok a poslat ho sem za 200Kc moze len pekny shit!!!

Novinky a slevy emailem