Armalite M15A4 Carbine – část třetí

01. 10. 2003

Tak tu máme už třetí díl mé nekonečné ságy a já se snad konečně dostanu k tomu R.I.S. předpažbí...

img

Takže když už jsem měl M4ku, ehm tedy, asi si říkáte co to plácám, ale M15A4 Carbine od CA je vlastně Colt Model 4 Advanced 1 (M4A1), nebo chcete-li Bushmaster Model 4 Advaced 3(M4A3). Pro vysvětlení, Colt M4 má tělo s pevnou transportní rukojetí a Bushmastery A1,A2 se lišily krom těla ještě v použité hlavni... Takže když už jsem tedy měl M4ku, tak sem na ní chtěl mít R.I.S., přirozeně:)Ale co to vlastně R.I.S je? R.I.S. je zkratka pro Rail Interface System, tedy Systém Kolejnicového Rozhraní, prakticky to je díl nahrazující klasické předpažbí osazený čtyřmi kolejnicemi MIL-STD-1913 (tzv. weaver) na které můžete přidělat cokoli od laseru přes sušenky až po velice praktické taktické držadlo. Mimojité se mnohem lépe chladí hlaveň... ale to nám může být v AS ukradené.

Začal jsem se tedy pídit po produktech různých firem a výsledky byly celkem zajímavé, mohl jsem si vybrat dokonce z několika výrobků od různých výrobců, jenže jejich představa o mé peněžence se s tou mojí neshodovala ani v barvě a tak jsem byl nucen vymyslet jiné řešení. Vítězné řešení se nazývá urob si samo a tak jsem začal kreslit a kreslit a kreslit, nakonec si výkres překreslil otec sám a odnesl si ho s sebou do práce se slovy: „Uvidíme co se dá dělat“.

Po měsíci bylo vidět, že dělat se dá opravdu mnoho, R.I.S. jako vystřižený a nikdo mi nechtěl věřit že není kupovaný:) Taktické držadlo a pouzdro na baterii od CA sednou perfektně a k mému R.I.S.u jakoby patřily odjakživa. Sice při použitém materiálu není jeho váha optimální, masivní ocel má přecijen nějakou hustotu a i přes všechny snahy váží celé předpažbí něco kolem 700g, což jak se ukazuje není zas tolik a přidává to na dobrém pocitu ze zbraně. Kupodivu ani není zbraň nijak nevyvážená, tedy míření je ještě jednodušší/rychlejší a zbraň je díky taktické rukojeti o 200% manévrovatelnější, obraty při kterých byste si museli se standardním chladičem zlomit ruce, jdou s taktickou rukojetí zcela hladce, precizně a rychle. Není problém otočit zbraň téměř okamžitě do jakéhokoli směru i v stísněném prostoru jako třeba v chodbě a zahájit poměrně přesnou palbu. Nehledě na to, že si můžete zbraň o ručku opřít třeba v okně:) Také se s ní lépe plazí, podobně jako s P90...Míření... :)

Dále jsem si říkal, že klasická miřidla jsou dnes už pasé a tak to chce kolimátor. Optiku jsem zavrhl už kvůli dostřelu a v budově bych nic netrefil. Optika ACOG 4x je stejně poněkud dražší:) Původně měl být tubus 30mm na vysoké montáži bez použití rukojeti, poté AS OKO s použitím montáže na rukojeti, nakonec vyhrálo skutečně AS OKO ale montáž je opět urob si samo, vypadá dokonale a funguje skvěle, tak proč za ní dávat nějakých 600-700 kč:) Airsoftová replika kolimátoru OKO funguje taky skvěle, 11 stupňů světlosti zajišťuje optimální nastavení za všech světelných podmínek a průměr je dostačující, takže najít tečku není problém. Protisluneční filtr také funguje a tečka je vidět i při prudkém slunci, jediná nevýhoda je, že odraz světla vás dokonale prozradí, jediné co po hře slyším je něco ve smyslu že já jsem v tom křoví nebyl vidět vůbec,ale to červený kolečko zářilo jako pra... Nu což, musím se snažit eliminovat protivníka dříve než mě zpozoruje... To je ovšem v některých situacích nemožné a dosti bolestivý zásah přímo do krku mě donutil zkusit jinou metodu, sklo jsem zepředu zalepil černou izolačkou a pokud se koukáte oběma očima, není problém vidět jak tečku, tak cíl... nyní už jsem v křoví opět „neviditelný“ a většinou beztrestně oslabuji nepřátelské řady.

No a další na řadě je montáž svítilny a kryt na OKO, nerad bych ho někde nechal ve futrech:) Jo a ještě pár obrázků mé krasavice závěrem, za jejich kvalitu se omlouvám, nejsem příliš talentovaný fotograf.Twyggy

Komentáře

16.02.2006 RE: kfc12

AirsoftGuns.czAirsoftGuns.cz
Presne tak to udelal :) Ten kolimator je spravne.

16.02.2006 kolimoš

kfc12kfc12
Je to tenhle kolmoš??????????http://www.airsoftguns.cz/detail.php?&id=393

16.02.2006 nepocoúpení hele nepochopil jsem jak jsi to OKO přelepil izoélačkou jako to jso vzal izolačku a na t

kfc12kfc12
hele nepochopil jsem jak jsi to OKO přelepil izoélačkou jako to jso vzal izolačku a na to sklo ji nalepil????????????

06.11.2003 R.I.S

PanteraPantera
Jestli bych se mohl zeptat kolik by stala od tebe ta R.I.S.ka,jestli uz neni zamluvena?

06.11.2003 dost dobre

NemoNemo
Je to perfektná zbraň a bol by som sterašne rád, keby mi niekto podal bližšie informácie. Je to celkom dobra zbraň podľa vzhľadu, ale potrebujem niečo viac. Môj tým SEAL 7 by ju chcel. Je to jednoducho pre každého bomba!

06.11.2003 Blbla...

TwyggyTwyggy
Motor asi jednoznacne EG1000 nebo nakou zatezovou Systemu...no a rozmery, mno, jeden RIS mam navic takze staci dat vedet, ja se nejak ozvu....

04.11.2003 rozmery

tozitozi
Moh bys mi poskytnout alespon castecne rozmery, podle kterych si vyrabel, nebo detalnejsi foto? Moc dik. Jinak super clanek

27.10.2003 NECHAPU

PanteraPantera
Prosim pomoc,zkousel jsem na kolik zasobniku mi vydrzi moje baterka(600mhz),po druhzm vystrilenym zasobniku se mi nejak "zadrela" ci co.Pri pokusu o vystrel to jen desne skripalo(spis piskalo),tak jsem ji otevrel a videl jsem ze ten pist sutal vzadu,skousel jsem jej rozhybat,ale nehralbal jsem do machboxu(nevyznam se v tom)tak po chvilce ani nepiskal,ne ze bych furt drzel spust ale jsen jsou to tak opatrne mackal,a co se nestalo,zda se mi ze jsem ten motor spalil,tak bzch chtel poradit jaky by se tam hodil,kdyz bzch rovnou vymeni pruzinu na 120,diky za odpoved.

Novinky a slevy emailem