Airsoftové ČZ75

14. 05. 2004

Zbraň CZ75 je vcelku zdařilá konstrukce. Tato zbraň si našla přízeň sportovních střelců po celém světě! V Česku ji (a další její verze) používají, jako služební zbraň téměř všechny ozbrojené jednotky...

img

Ostrou zbraň typu CZ75 můžeme vidět kolem sebe dost často! Model CZ75D Compact má v pouzdrech většina českých policistů... a není snad nikdo, kdo nikdy neviděl policistu s Cztou :-)

Ale nás spíše zajímá airsoftová verze! K dispozici jsem měl obě manuální provedení takže si dovolím takové zhodnocení!Nebudu zrovna nekritický, ale majitelé UHCéček mi prominou. UHC CZ75 je zbraň od výrobce, který spíše preferuje nákladnost výroby než kvalitu výrobku. U zbraně se setkáte s množstvím nedostatků! Hned při prvních střelbách zjistíte nedostatky v kvalitě materiálu a po čase pistole vypoví službu nadobro. Z dvou kusů se mi u jedné zlomila spoušť, která je opravdu velmi křehká. A u druhého se zlomil úderník! Zbraň je také třeba pravidelně mazat, jinak je dostřel ještě několikrát menší. Ovšem je tu velice příznivá pořizovací cena a vzhled pistole (To je dáno ale reálnou předlohou :-)) je taky pěkný!Na druhou stranu je tady verze od Tokyo Marui. Tady se tradičně setkáme s precizností výroby a také podle toho vypadá konečný model! Ale i Marui muže mít svoje mouchy. CZta má jednu takovou větší, ta je znatelná už při prvním výstřelu zbraně! Za tento problém ale nemůže nikdo jiný než Česká zbrojovka, bohužel asi nepočítali s manuální verzí a natahováním při každém výstřelu! Ano, problém je v natahování... právě natahovat jde velice těžko. Spíše není zbraň pořádně za co chytit! Ale lze natahovat zepředu a při troše cviku za chvíli natahujete stejně neomylně jako třeba Glocka.

Vzhledově jsou zbraně ale téměř srovnatelné! Jako záložní zbraň k AEG nebo dlouhému manuálu bych spíše volil UHC! Vzhledově poslouží výborně a cena je příznivá!

Obě pistole jsou vybaveny pojistkou, která se nachází na levé straně zbraně a lze ji pohodlně ovládat palcem střílející ruky! Jak už to u manuálu bývá, lze vystřelit až po natáhnutí! Tady je asi jediná výhoda UHC verze - naprosto snadné natahování! Pružina klade jen minimální odpor a natáhnout lze třeba i za opasek. (ovšem toto je přímo úměrné dostřelu :-))UHC verze střílí výrobcem doporučené kule o hmotnosti 0.12g. To v praxi znamená, že když něco trefíte tak je to spíše náhoda :-) No abych nepřeháněl, dostřel se pohybuje kolem 10-15metrů. Ale pokud foukne vítr nemůžete si být jistí vůbec ničím! Měl jsem tu možnost si vyzkoušet i levnější střelivo 0.12g s viditelnými nepřesnostmi. Takové kule létaly jedna nahoru a jedna dolu... Proto pokud chcete s touto zbraní vůbec něco trefovat tak doporučuji jen precizní střelivo 0.12g.

Marui verze je laděná pro kule 0.25g! Ale není na škodu použít levnější kule 0.20g a trochu si zvýšit dostřel! S kulema 0.20g se dostřel pohybuje kolem 25 - 30 metrů. Ale můžete si být jisti, že se trefíte! (tady záleží už jen na střelci :-))

Takže střelecky vyjde jako vítěz bez diskuze verze od MARUI.Zásobník obou zbraní je na 25 kulí. U UHC verze je velice časté, že zásobník nepodává, zasekává se atd. Marui je bezproblémový a nezklame. Oba jsou plně kompatibilní. Pokud někdo chce náhradní, možná bych volil UHC, protože je levnější.

Jak již jsem psal, obě jsou tvarově naprosto shodné! CZta se skvěle drží! Padne do ruky jako ulitá. A pudová střelba z ní je dosti účinná.

Důležitá jsou na zbrani také mířidla. Jak jinak než plastová!! Jsou to klasická otevřená mířidla. Mohly by být víc proříznutá, ale po seznámení s nimi se dá obstojně mířit! Mířidla nejsou stranově ani výškově seřiditelná. Což ale u pistolí nijak nevadí.Abych to zhodnotil. Pokud někdo chce začít s airsoftem a nemá moc financí je tu pro něj UHC CZ75 za přijatelnou cenu! A pokud ji zanedlouho nahradí delší bratříček tak bych ji doporučil! (Potom bude sloužit jako nádherná záložní zbraň :-))

Někomu ale nestačí UHC a chce víc... Celkově lepší model nabízí firma Marui. Ale také za dosti větší cenu. Pokud se rozhodnete pro tuto verzi a je vám jasné, že nebudete mít druhý den peníze na jinou lepší zbraň, tak by bylo asi dobré si ujasnit jestli ji opravdu chci! Proto bych možná ještě chvilku počkal a koupil Škorpion, který je o třídu lepší. Nebo investoval do použitého manuálu. !!

Ko.viK

Komentáře

22.08.2014 asg cz 75 d compact

radikizradikiz
podle mne je asi nejlepsi varianta CZ 75D Compact od ASG mam ji uz 4roky a porat strily presne akorat casem odchazy pist ale dko je zrucny si udela na soustruhu novej. A taky ted asg udelalo novej model cz 75 sp-01 shadow

06.08.2008 AirsoftGuns.cz

Ivor7Ivor7
dekuji

06.08.2008 Re: Ivor7

AirsoftGuns.czAirsoftGuns.cz
Pokud manualni zalozku, tak doporucujeme jedine firmu TM.

05.08.2008 4KoviK

Ivor7Ivor7
Cau,chtel bych se te zeptat, aja je lepsi varianta(od UHC nebo od Tokyo Marui... jako zalozni zbran. Delam totiz odstrelovace a parkrat jsem na to uz doplatil. dik

10.11.2006

SiegfriedSiegfried
Skvela zbran...to natahovani neni zas az tak hrozny:)

10.03.2006 dostrel!

FrantinecekFrantinecek
Hej podle me je dostrel s 0,20vetsi nez 20-35m to urcite.To mozna 0,25 maji dostrel 35m ale 0,20vetsi!!

11.10.2005

VX_3VX_3
tezko se nabiji, je to strasny, nedoporucuji(ale strili good)

29.06.2004 Dodavka pistoli pro policii je zastavena

MariMari
Clanek z MF Dnes z 23.6. 2004, strana A5. "Dodavka pistoli CZ 75D Compact pro ceskou policii za 650 milionu korun je pozastavena. Namestek policejniho prezidenta Oldrich Martinu to vysvetluje opakujicimi se technickymi problemy zbrane. Vadi mu zejmena to, ze z pistoli upadava svitilna. Z celkove dodavky 46 tisic kusu policie dosud odebrala 30 tisic pistoli."

Novinky a slevy emailem