Upgrade MADE IN DOMA

01. 01. 2003

Asi každý, kdo si koupí nějakou větší zbraň si začne po pár aisoftových přestřelkách říkat, že jeho zbraň je moc všední. To jsem si začal říkat také. Rozhodl jsem, že moje HK MP5-A3, manuál od firmy Marui nebude jen tak „nahatý“...

img

Zašel jsem do krámku s airsoftovými zbraněmi a řekl jsem si o ceník doplňků. Řekl jsem si, že začnu zlehka, třeba sponkou pro dva zásobníky. V tom okamžiku na mne přišel první šok 800,-. Poté co jsem se nahlédl na ceny ostatních doplňků, jsem rozhodl zvolit jiné řešení.

První co jsem začal řešit, byla spona pro zásobníky, jelikož její konstrukce mi připadá nejjednodušší. Nejdříve jsem prohledal tátovu garáž, po chvíli jsem našel větší kus plechu. Výšku spony jsem stanovil na 6 cm, což je asi nejideálnější velikost. Spona se skládá ze dvou dílů spojených šroubem. Postranní plošky kopírují konstrukci zásobníku, jejich strany jsou dlouhé jako vzdálenost od kraje k drážce ve které je plastový jezdec na pružině, jež zajišťuje vyzvedání kuliček do komory.

Samotnou výrobu jsem začal vystřihnutím plechového pruhu o již zmiňované šíři 6cm. Aby byly zásobníky ve sponě uloženy trochu volně, rozhodl jsem, že rozměry nebudu dělat úplně přesné, proto jsem dělal způsobem: vezmu zásobník, položím na plech, udělám čárku. Podle rysky jsem plech přiložil na svěrák a kladivem ohnul, do pravého úhle. Konce hran jsem pro efektivnější vzhled, šikmo seřízl. Pak přišla ta nejobtížnější část výroby, vyvrtat do obou kusů dvě protilehlé díry, u tohoto úkonu záleží trochu na šikovnosti. Potom stačí oba díly spojit šroubem, v mém případě, byla hlava šroubu příliš široká a tak jsem ji seříznul pilkou na železo.

Práce je hotová, ale já použil plech , který je kovově lesklý a to nevypadá dobře, chtělo by to určitě matnou černou barvu. K tomu mi vystačil obyčejný černý sprej, který jsem zakoupil v Tescu. Několik vrstev a dílo je hotovo. Po smontování je vhodné najít správnou pozici utáhnutí obou dílů, tak aby zásobníky držely pevně, ale při tom šli bez námahy vysunout, protože pokud nastříkáte závit šroubu a matku, tak za prvé:

1. Nastříkaná barva má také svůj objem a pokud budete na nastříkaném závitu utahovat matku, půjde to těžko a zároveň si pracně nanesenou barvu ze závitu sloupnete.

2. Utahováním odřete barvu také z matky.

3. Mohli byste mi namítnout proč si nekoupím šroub již v černé barvě, bohužel jsem šroub s matkou v mých požadovaných rozměrech nesehnal.

To je asi vše, pokud se budete snažit, za výsledek se nemusíte stydět, pro lepší představu přikládám nějaké fotky.Potom co jsem dodělal sponu na zásobníky, jsem si začal říkat co to mám za MP5 bez taktické svítilny??

Nejdříve jsem si v Tescu koupil baterku energizer za 250,-

Jako v předešlém návodu jsem použil k výrobě plech, opět jsem vystřihnul pruh, dolní obloukovité prohnutí jsem udělal pomocí železné trubky. Baterka není velmi tlustá, a proto nebyl problém najít trubku stejného průměru, díky níž jsem plech ohnul.

Horní zahnuté strany mají být dlouhé jako horní ploška předpažbí u MP5. Upevnění obstarává šroub stáhnutý matkou. V prostřední části je mezní plastový kroužek. Ten zabraňuje deformaci plechu, přílišným stáhnutím.To by bylo již vše o mém zlepšování, nyní obohacuji mou zbraň o dalekohled, práce na upevnění není dokončena, proto vám mohu dát typ na puškohled od německé firmy NORCONIA za cenu 500,-. Jelikož airsoftové zbraně nemají dostřel půl kilometru, více než dost mi dostačuje nejzákladnější model, nesmíme také zapomenout, že upgrade se týká samopalu, ne ostřelovací pušky. Doufám, že jsem vám tímto článkem alespoň trochu pomohl nebo vás nějak inspiroval.

Rozloučím se heslem ostřelovačů a zároveň modlitbou každého airsofťáka:

„One shot, one kill.“

Mirek_SG1

Komentáře

23.10.2008

LorinLorin
Pro ty co nemají dílnu--- Staci vzít dřevěný (nebo podobný)obdelník dát ho mezi zásobníky a zalepit elektrykářskou páskou. O moc hůř to nevypadá.

01.06.2008 Tr4n3

pichalpichal
Ta svítilna se mi taky nelíbí ale ta spona už je lepší

08.01.2006

drrrdrrr
mac prace sis s tim nedal. ta svitilna je fakt humus.

14.03.2004 Manual

urzaurza
Ne je to MP5A3 od TM manuální.

22.11.2003 ?????

????????????
to je aeg??????

Novinky a slevy emailem