KSC (KWA) Glock 18C

28. 04. 2003

Přináším vám recenzi na tuto blowbackovou airsoftovou pistol, která je mezi zbraněmi poháněnými stlačeným plynem jistou výjimkou...

img

1. KSC/KWA

Po vybalení zbraně z krabice jsem byl trochu zmatený, protože jsem si objednal pistol od KSC, ale to co mi přišlo byla zbraň od KWA. Nevěděl jsem co to má znamenat. Po chvíli hledání na internetu jsem se dočetl, že KWA je pobočka japonské firmy KSC, sídlící na Taiwanu. Zbraně, které vyrábějí jsou naprosto stejné jako ty od KSC, akorát zproštěné od obchodních známek, nejspíše pro snadnější dovoz do určitých zemí. Po tomto zjištění jsem se uklidnil, protože to, že na závěru není napsáno Glock 18C, Austria a 9*19 a že rámeček na rukojeti je prázdný mi vůbec nevadí. Co mi trochu vadilo byl červený konec hlavně, což je také výsada zbraní od KWA. Tento nedostatek jsem ale zanedlouho napravil…2. Popis

Glock 18c vychází svým tvarem, délkou a váhou z Glocka 17, ale oproti sedmnáctce má jednu výhodu, totiž možnost střelby dávkou (fullauto). Tuto funkci má i u reálná zbraň, tudíž pistol není volně prodejná, ale určená pouze pro vládní či armádní zakázky. Reálná zbraň je plastová, čili jí lze od airsoftové těžko rozeznat. Ta má váhu 655g a délku 202mm, velice dobře sedí v ruce skvěle se s ní míří. Na závěru je páčka pro přepínání mezi semi a fullautem, tak, že v horní poloze zbraň střílí po jednom a v dolní dávkou. Tento přepínač slouží také jako pojistka, ve střední poloze je zbraň zajištěna. Další pojistkou je „jazýček“ na spoušti, jednoduché, ale účinné řešení – nehtem vytáhnete jazýček ze spouště a ten ji zapříčí.

3. Zásobník

Po stisknutí tlačítka se vysune zásobník, který tvoří skoro půlku celé hmotnosti zbraně. Zásobník dodávaný ke zbrani je velmi dobře vyřešený (stejně jako u ostatních glocků). Při plnění kuličkami se stáhne pružinka až dolů, kde se zacvakne. Pak jde zásobník ládovat kuličkami bez jakéhokoli protitlaku a ještě lépe násypkou dodávanou ke zbrani, která sice kuličky neposkládá „cikcak“ jak by se měli, takže přijdete o několik míst, ale zato naplnění je opravdu během několika sekund. Po naládování stačí odcvaknout pružinku a zásobník je skoro připraven. Píšu skoro, protože je ho ještě potřeba naplnit plynem. Po odsunutí záklopky na spodu zásobníku stačí přiložit ústí nádoby k ventilku a tlačit pro úplné naplnění asi tak 3-4 vteřiny.

4. Střelba

Po zasunutí zásobníku do zbraně je nutno natáhnout závěr. Jednak pro zajetí kuličky do hlavně a také bohužel pro nastavení módu střelby. Tím se dostávám k prvnímu nedostatku, kterým je nutnost mít závěr v zadní poloze při přepínání pojistky na Semi-auto. Na fullauto jde přepnout už i se zataženým závěrem. Po vybrání módu už můžete střílet bez jakýchkoliv problémů. Při střelbě semi-autem je přesnost mezi plynovkami průměrná a síla také (o něco horší než u kamarádovy KSC Beretty). BlowBack kope docela slušně a vydává slušný rachot. Při střelbě fullautem se přesnost dalších kuliček zmenšuje. Rozptyl při střelbě na 10 metrů je přibližně půl metru, na vzdálenost 25 metrů a více je fullauto téměř nepoužitelné.

Poznámka: Použil jsem plyn HFC Green Gas a kuličky Excel 0.25g. Všechno jsem pouze odhadoval na vizuálním základě, žádné přesné měření jsem neprováděl.

5. Spotřeba a kadence

Po plném naplnění zásobníku plyn vystačí při semi-autu přibližně na 2 a půl zásobníku (60 kuliček), při střelbě fullautem maximálně na dva (méně než 50 kuliček). Při střelbě dávkou se celý zásobník vyprázdní za 2 vteřiny, čili kadence je větší než u neupgradnutých AEGček, elektrikáři mají ale pořád výhodu ve velikosti zásobníku. Naštěstí je ke Glockům k dispozici velký zásobník, který pojme 50 kuliček, což sice trochu napraví situaci, ale proti AEG s točákem na 300 pořád nemáte. A navíc s ním Glock vypadá skoro jako Ingram. :-)

Zbraň jsem si koupil teprve před týdnem, takže jsem ho ještě nějak nepromazával, ale asi to bude dost potřeba, kvůli hybným částím (BlowBack), zejména při fullautu, kde lítá opravdu rychle.


Standartně dodáváný zásobník na 23 kuliček (vlevo), velký na 50 kuliček.

6. Závěr a shrnutí

Glock 18c je výborná blowbacková pistol, s jejímž fullautem můžete dost lidí překvapit. Je vhodná jak pro majetnější elektrikáře jako sekundární zbraň, tak pro ty méně majetné jako zbraň primární. V budovách se vás budou bát už jenom kvůli zvuku, který vydává.

Zbraň má pouze dva nedostatky a to:
1. Nutnost natáhnout závěr do zadní polohy pro přepnutí módu střelby.
2. Viklání hlavně, což by někoho mohlo zneklidnit, ale na střelbu to vliv nemá žádný.

To je konec mojí (první) recenze, doufám, že se vám líbila.Honza

Komentáře

07.07.2010 Re: snowman249

AirsoftGuns.czAirsoftGuns.cz
Dotazy ohledne zbozi, ktere nemame v nabidce, smerujte prosim vyhradne na nas email. Tento zasobnik se da celkem dobre sehnat.

05.07.2010 zásobník na 50BBs

snowman249snowman249
kde se dá sehnat ten zásobník na 50 BBs ?

Novinky a slevy emailem