Jak vybrat správnou velikost oblečení

25. 11. 2015

Běžné tabulky konfekčních velikostí u nás nenajdete. Každý člověk má různé proporce a navíc co výrobce to jiná norma v označování, určitě to znáte sami.

img

Maskáčové uniformy, taktické kalhoty nebo různé bundy nejsou šity pro módní účely, ale vyžaduje se od nich účelovost a funkčnost. Musí být pohodlné, nesmí omezovat v pohybu a musí plnit své určení.

Na našem eshopu naleznete tabulky s přesnými rozměry, délkami a obvody konkrétních produktů. Doporučujeme Vám změřit kalhoty nebo bundu, které běžně nosíte a podle těchto rozměrů vyberte odpovídající velikost. Myslete na to, že blůza nebo bunda má být volnější, abyste pod ní mohli nosit další spodní vrstvy oblečení (třeba i svetr). Kalhoty mohou být delší nebo kratší a to podle toho, zda nohavice budete nosit zastrčené uvnitř bot nebo zda preferujete nohavice přes obuv - někdo si oblíbí použití stahovacích tkanic a nohavice bude ohrnovat, aby zamezil vnikání nečistot do boty.

Jak měřit blůzy a bundy

Celková délka – vzdálenost od spodního okraje oblečení po spodní okraj límce, měřeno v zádové části, vlastní límec se do délky nezapočítává.

Obvod hrudníku – položte svojí bundu na zem, zapněte jí a změřte vzdálenost od krajů v místě spodní části rukávů, pro získání obvodu vynásobte dvěma

Délka rukávu – oblečte se do své bundy, mírně pokrčte paži v lokti a změřte vzdálenost od ramenního kloubu přes loket až po konec rukávu, ideálně by rukáv měl končit u palce ruky

Obvod pasu – položte svojí zapnutou bundu na zem a změřte vzdálenost od krajů v místě pasu, pro získání obvodu vynásobte dvěma

Jak měřit kalhoty

Obvod pasu – nejjednodušší je změřit svůj pas krejčovským metrem, měřte pas a ne boky, maskáče a taktické kalhoty se nenosí na zadku s rozkrokem u kolen :-)

Délka kalhot – celková vzdálenost od pasu kalhot ke spodku nohavice, měřeno po vnějším švu

Délka nohavice – vzdálenost od rozkroku po spodek nohavice, měřeno po vnitřním švu

Komentáře

09.01.2018 Velikost

Dominik HeiderDominik Heider

Mám délku rukávu od krku po palec 82cm a xl je mi malé.Existuje pro mě vůbec blůza?

AirsoftGuns: Pokud měříte správně, tak by Vám bylo vše bohužel krátké. Potřeboval by jste prodloužený komplet, který ovšem v nabídce nemáme.


23.11.2017 Velikost

Dominik HeiderDominik Heider

Měřím něco nad 190 cm myslíte že mi bude sedět L?

AirsoftGuns: Doporučujeme porovnat s rozměry v tabulce.


02.03.2017 Nechápu..Jsem dement

Zelenac AirsoftZelenac Airsoft

Měřím 174cm... Obvod pasu cca 84cm... Víc nevím..:-( :-( :-( :-( Pomohli byste my vybrat uniformu ve stylu maskování Multicam???...:-( :-) :-( :-).

AirsoftGuns: Dle tabulky u nabízeného kompletu ve vzoru Multicam to vypadá na velikost M/L.


Novinky a slevy emailem