H&K MP5 SD3 Classic Army (AEG)

03. 02. 2003

Přikládám do sbírky recenzí MP5 od CA další typ pod označením SD3. Zbraň se prodává v polystyrenové krabici přiklopenou tvrdým kartonem, který tvoří víko krabice. Zbraň je v polystyrenu dobře zaklíněna, že by se ji nemělo při přepravě nic stát...

img

Na obalu je u všech typů znázorněna MP5 A2. Rozlišení o jakou zbraň se jedná je označeno pouhým přeškrtnutím typu MP5 na boku obalu.V krabici najdeme záruční list, návod o zacházení zbraně jak v češtině tak v rozsypaném čaji. Dále je zde samotná zbraň, 200 ranný zásobník a čistidlo hlavně.

Zpracování zbraně je oproti Marui vizuálně na mnohem lepší úrovni. Provedení je sice kovové, ale i přes to si nemyslete, že nic nezlomíte, protože se nejedná o kov, ale o slitinu hliníku. Přepínač střelby je pouze na jedné straně a to na levé z pohledu střelce. Pro leváky se vyrábí rukojeti co mají přepínač na pravé straně z pohledu střelce.Základní údaje MP5 SD3:


Váha 2954 g
Délka 600/740 mm)
Délka hlavně 229 mm
Průměr hlavně 6,08 mm
Motor EG1000
Úsťová rychlost 95-100 m/sTypy SD od firmy CA obsahuji pěnové tlumiče, které pohltí část hluku vydávaného při střelbě. U řady A jsem měl pocit při střelbě, že ve zbrani lámete dříví, kdežto u SD je mnohem jiné a "lámání dříví" není slyšet.Baterie se dává do předpažbí typ SD (8,4V 600mAh), ale s rezervou do něj narvete i 1700mAh 9,6V. Hop up se seřizuje na levé straně kde končí kryt baterek. Osobně si myslím, že by páčka měla být u SD delší, protože končí přesně jako kryt na baterky a špatně se na ní dostává.Co se týče vnitřností tak MP5 od CA obsahuje hlaveň 6,08mm o délce 229mm, plastový Hop-Up mechanismus, motor EG 1000, mechabox 2 od CA který se už při upgradu měnit nemusí. Pružina je cca M90.

Objevená negativa na mé a bratrovo zbrani:
- povolena páčka štelování hopu
- vysoká žravost baterek - špatné kontakty
- zasekávání CA zásobníku - u nás stačilo povolit

Shrnutí MP5 SD3 od CA: Se zbraní jsem spokojen. Realistická váha a vzhled vám dá pocit, že vlastníte opravdovou zbraň a už nikdy nebudete chtít "lehké" Marui. Cena je sice vyšší než u MP5 od Marui, ale v cena se vyrovná obsahu zbraně.

Mosquito

Komentáře

Zatím nikdo neokomentoval.

Novinky a slevy emailem