GBB KSC Sig Pro SP2009

07. 04. 2003

KSC Sig Pro SP2009 je plynová BLOW-BACKová (pohyblivý závěr při střelbě) pistole. Jedná se o pistoli (Osrou) slavné švýcarské zbrojovky SIG. Řada zbraní SIG PRO obsahuje dvě identické pistole vyjma ráže...

img

SP2009 je 9mm Luger a její sestra SP2340 je ráže .40S&W nebo .357 Sig (obě pistole vyrábí pro airsoft KSC). Ostrá zbraň se na náš trh dodává pod označením Sig-Sauer SP2009, protože po 2. světové válce postihl zbrojovku SIG zákaz vývozů zbraní, tak se musela spojit s německou firmou Sauer&Sohn a ta pistole dále licenčně vyráběla a vyvážela do celého světa. V airsoftové podobě ji vyrábí firma KSC a to plynovku s Blow-Backem a taky vyrábí její sestru SP2340 s rozdílem rytí a trochu jinou vahou, jinak jsou obě stejné.

Siga jsem obdržel jednoho krásného dne. Ihned jsem krabici rozbalil a kochal se propracovaností pistole. V krabici byla pistole se zásobníkem, dále tam byl klíč na Hop-Up, manuál, terč, 100 kulí a rychlo nabíječ (opravdu se hodí, ale je moc dlouhý). Je to moje první plynovka, takže jsem se hrozně těšil na střelbu. Do zásobníku jsem zespoda napustil plyn, nabil tak 10 kulí, zamířil a vystřelil. Blow back byl velmi příjemný a výkon mě oslnil.

KSC Sig SP2009 já jsem zatím trefil postavu na vzdálenost 35m, ale myslím že až si trochu zvyknu tak budou výsledky lepší.. Pistole je dvojčinná (DA-double action). Zbraň má stavitelný Hop-Up, ale ten byl již dobře přednastavený, tak jsem neviděl důvod sním dále manipulovat. Mé překvapení bylo, že Green Gas (C3H8) neutáhne blow back, tak musím používat o něco málo dražší Super Power Green Gas (CH2FCF3CH3).

Teď jsme se dostali k popisu. Závěr je vyroben z pevného ABS plastu a na jeho levé straně je vyryto: SIG SP 2009. Na pravé straně je větší část díry výhozného okénka. Hledí je opatřeno bílou tečkou a muška taktéž, takže když zamíříte máte obě dvě tečky v jednom sloupci. Krytka výhozného okénka je kovová a na její pravé straně je vyraženo: 9mm Para. Když dáme závěr do zadní polohy odhalí se stavitelný Hop-Up a jde vidět zasunutý zásobník. Tělo zbraně je z kovu, střenky jsou plastové a je na nich: sig pro®. Spoušť i kohoutek jsou taky kovové. Spoušť obsahuje taky primitivní pojistku, v podobě malého tlačítka na levé straně, po jehož zmáčknutí se vysune tyčinka, která brání stisknutí spouště. Za spouští je kovové tlačítko záchytu zásobníku. Nad ním je vypouštěcí páka kohoutu (při stisknutí dolů se kohout vrátí do bezpečné polohy) a taky se odhalí znak společnosti KSC. Nad vypouštěcí pákou je záchyt závěru(když se vystřelí poslední kule, zůstane závěr v zadní poloze a při stisknutí záchytu dolů se závěr vrátí do běžné polohy. Vředu na těle zbraně je vyryto: Frame made of Synthetic resin a pod tím znak SIG. Na levé je: READ MANUAL BEFORE USE. Před lučíkem jsou kolejničky pro montáž doplňků. Mezi kolejničkami je stříbřitý plíšek a na něm MADE IN TAIWAN a před plíškem je vyryto:JASG.

Zásobník je dvouřadý a kovový, je na něm vyryto: sig pro®. Jeho patka je plastová a ze spodu patky je znak SIG a nad ním ventil pro napuštění plynu.


Kapacita zásobníku 26 kulí
Ráže 6mm BB
Hmotnost 750g
Délka 180mm


Až na manuál vše
Pohled s méně příjemné strany
Zásobník
Pistole
Pistole se závěrem vzadu
Rychlo-nabíječ

Michal Havoc Daxner

Komentáře

21.11.2003

GeoGeo
Pořád ti funguje??? Já jsem ji zkoušel a moc v mém testu neobstála, porovnával jsem ji s CZ-75 a myslím si že čezeta je razantnější, silnější a více realistická...měl jsem ji ale asi po měsíci se mi něco stalo se závěrem, vše jsem mazal, udržoval silik. s olejem a stejně...a také mi odešlo těsnění v zásobníku...smůla :-((

Novinky a slevy emailem