Manuální poradna

Potřebujete poradit nebo máte dotaz k manuálním airsoft zbraním? Neváhejte a využijte webové poradny. Na Vaše dotazy brzdy odpoví zkušení airsofťáci nebo specialisté z AirsoftGuns.

Komentáře

02.12.2019 Re : Beretta M92F, HG, s Hop, Tokyo Marui

Miroslav ŠudomaMiroslav Šudoma
Zdravím,mno,co popisujete může být třeba nedotažený závěr do zadní úvrati kdy se posune kulička před podavač a vratná pružina závěr posune sama zpět do výchozí polohy,mělo by to jít lehce,pružina je slabší než ta hlavní,pokud závěr "sletí" rychle,je to popsaným. Pojistka slouží k zajištění spouště,pokud spoušť jde stisknout,je odjištěno.

02.12.2019 Beretta M92F, HG, s Hop, Tokyo Marui

Martin BílýMartin Bílý

Dobrý den, koupil pro syna tuto pistoli a jsem absolutní laik. Po obdržení jsem chtěl pistol vyzkoušet, ale nepodařilo se. Z předku hlavně jsem vyndal červený špunt, nabil jednu kuličku do zásobníku, vložil zásobník, nátáhl a po stiskl spoušť. Nic se však nestalo. Kulička je stále v zásobníku. Je potřeba někam posunout páčku na levé straně pistole? Zkoušel jsem, ale nikam se jí nechce a nechtěl jsem používat násilí. Zkoušel jsem vás kontaktovat telefonem vždy v odpoledních hodinách (po 16té hod.) ale vžy neúspěšně. Děkuji za radu. Martin

AirsoftGuns: Konzultace viz telefonát. Pravděpodobně dochází k nedostatečnému natažení závěru až dozadu. Reálná pojistka není na závěru funkční. Pistole lze zajistit páčkou záchytu závěru na levé straně nad spouští, funkční pouze když je pistole natažená.


09.10.2019 Glock 17

Jan VráždilJan Vráždil

Dobrý den, ve zbrani mám zaseklé 2 kuličky, ve hlavni nejsou a vedle taky ne, jsou někde uvnitř a nejdou vyklepat ven, zbraň rozebírat nechci z důvodu obav jejího poničení, mohu ji poslat na reklamaci ?

AirsoftGuns: Jistě že můžete nefunkční pistoli poslat k nám. Bude nutné sundat závěr, vyndat kuličky a zkontrolovat stav podavače a trysky. Informace ohledně uplatnění výrobních vad naleznete dole v reklamačním řádu a obchodních podmínkách.


07.10.2019 Re : m24 snow wolf

Miroslav ŠudomaMiroslav Šudoma

Zdravím,jsou dvě věci co mužou byt příčinou, 1)zlomená spoušťová páka nebo záchyt nebo obojí 2) utržený zadek pístu co se zachytává za záchyt. Sama výměna válce nic neřeší,akorát vyhodíte peníze,pokud tedy není i válec nějak poškozen,ale z popsaného vyplývá výše popsané. Každopádně,pokud nevíte jak,dejte zbraň do servisu.


06.10.2019 m24 snow wolf

Matěj ŘehákMatěj Řehák

Dobrý večer, mám zbraň cca měsíc z druhé ruky, byl jsem parkrát střílet a zbraň mi nejde nabít, tah té pružiny tam je ale hned to táhne zpátky, nevíte co s tím může být ? popřípadě děláte servis těchto zbraní či kolik by stál servis s výměnou válce ?

AirsoftGuns: Pravděpodobně bude problém v záchytu pístu nebo záchytové hraně na pístu (základní je plast). Také může být povolený celý spoušťový domeček, takže záchyt píst nepodrží.  Bez rozdělání se přesná příčina a cena opravy neurčí. Není to však nic hrozného, takže to spraví údržba  případně nějaký ten díl.


23.09.2019 zaseklý glock

jakub hunaljakub hunal

Dobrý večer, chci jen doplnit informace k predesle zprave... tak po lepsim prohledani jsem zjistil ze v hlavni zadna kulicka neni, ale ze vidim na konec hlavne... ale pohledem skrz rukojet je videt kulicka zasekla na prave strane vedle mechanismu... vyklepat nejde, je v rohu, je videt pri pohybu zvaerem jakoby vyjizdi a je pote videt bokem na boku kde je nad pojistkou takový výřez...

AirsoftGuns: Natažení hlavní vzhůru na toto vliv nemá. Toto se může stát při vícečetném natažení, kdy se ze zásobníku dostane více kuliček a ty se pak můžou nahromadit v komoře nebo putují do zbraně pod závěr (jako tomu je u Vás). U manuálních pistolí je nutné vždy celé jedno natažení a pak výstřel. Pokud se závěr nenatáhne celý na poprvé, nabije se kulička a nejde vystřelit. Dalším natažením se zásobníkem se nabije druhá a je zaděláno na problémy. Bez rozdělání pistole kuličku pravděpodobně nevyndáte. Pokud chcete, zašlete k nám do servisu na opravu.


23.09.2019 zaseklý Glock 17

jakub hunaljakub hunal
Dobrý den, mám nově manuálního glocka rám gen. 2 a zatím bez větších problémů, vystříleno možná 6 zásobníků, dnes když jsem zbraň natahoval výjimečně směrem nahoru tak potom nevystřelila (říkám si že to s tím snad nemůže souviset....) jenže jsem si nebyl jistý tím zda vystřelila a nebo ne, tak jsem normálně natáhl a zkusil, nic... když jsem vyndal zásobník tak samozřejmě přes několik ochranných prostředků jsem nahlédl do hlavně kde je vidět kulička a při pohybu je slyšet pohyb... Otázka zní: dá se s tím něco dělat v domácích podmínkách? Předem děkuji za odpověď. Jakub

27.08.2019 Re: Glock 17, rám gen. 2, HG, s Hop, Tokyo Marui

Miroslav ŠudomaMiroslav Šudoma
Zdravím,manuální pistole nejsou od výroby stavěné na rozdělání jako je tomu třeba u plynovek. Drží pohromadě množstvím drobných šroubků a pokud fungují není třeba je rozdělávat. Běžná údržba se provádí vyčištěním hlavně a namazáním vedení závěru a pružinek kapkou silikonového oleje. Nic víc. Pokud je pistole nefunkční,zvažte kolik stála a kolik bude třeba vynaložit za servis,protože doma bez potřebných znalostí ji akorát zničíte. Bohužel konstrukčně jsou manuálky stavěné na bez upgrade funkci,tudíž koupíte a používáte,nikoli koupíte,upgradujete a používáte.Na drtivou většinu manuálních pistolí ani díly nejsou,pokud někdo tvrdí,že díly má,zřejmě se jedná o použíté z nějaké havárie,ale nový těžko.

Novinky a slevy emailem