AEG poradna

Potřebujete poradit nebo máte dotaz k elektrickým AEG zbraním? Neváhejte a využijte webové poradny. Na Vaše dotazy brzdy odpoví zkušení airsofťáci nebo specialisté z AirsoftGuns.

Komentáře

14.06.2018 Hlasitost motorku

Adam ČaloudAdam Čaloud

Zdravím, před několika dny jsem si koupil AEG AKS-74U přes inzerát, zbran funguje dobře ale mám pocit že je poněkud hlasitá (jelikož jsem nikdy na živo ještě neslišel nemůžu porovnávat). V manualu jsem se dočetl že jse to dá ,,opravit" regulací motorového šroubu ke kterému jsem se bohužel nedostal a byl jsem rád že jsem zbran zase složil. A zajímalo by mě zda je nutné hlasitost řešit avšak znovu podotýkám že se může jednat jen o můj pocit.

AirsoftGuns: V první řadě by bylo dobré nechat zbraň poslechnout někým zkušeným nebo porovnat s jinými zbraněmi. Pozor na to, že AK s kovovým tělem bude celkově hlasitější, než např. plastová G36. Při porovnání záleží i na konfiguraci a pružině u obou zbraní. Pak se můžeme bavit o tom, zda je to moc špatné a zbraň "kvičí" z důvodu špatné výšky motoru, nevhodné kombinace pastorku a kuželového kola nebo je motorek přetěžován... Pokud je zbraň z druhé ruky a starší, tak jako tak by si nějaký servis určitě zasloužila - jenom by jí to prospělo. 


11.06.2018 Re: Zahřívání

Miroslav ŠudomaMiroslav Šudoma
Zdravím,zkus vyměnit převodový poměr za 100:300,sníží se sice trochu kadence,ale i odpor pružiny. Jde o to,jaká je reálná tuhost pružiny,taková Guarder nebo SHS zpravidla bývají v reálu tužší o 1-2 třídy než je udáváno na obalu,takže místo M140 mužeš mít vklidu i M160 a tam už je znát převod sil motor-píst a muže byt i zahřívání,v kabelech je větší proud než jaký zbraň spotřebuje k natažení pružiny a zbytek se vrací zpět do kabeláže potažmo aku a zároveň je další dávka proudu hnaná z aku do kabeláže,když si to představíš jako auta,máš solidní zácpu,ale bohužel Gutalax ti na ni nepomuže ;) :D :D :D :D :D

09.06.2018 Zahřívání

Martin TycMartin Tyc

Dobrý den, mám problém se zahříváním kontaktů na motoru. Mám 11.1V li-pol, pružinu m140, převodová kola SHS 100:200 a vysokozátěžový motor SHS. Po cca deseti výstřelech, se kontakty silně zahřívají. Myslel jsem, že to je Mosfetem, tak jsem ho vyměnil za nový a bez změny.

AirsoftGuns: 10 výstřelů je na zahřívání této konfigurace poměrně málo. Jste si jistý, že někde něco nedrhne, že jsou správně vypodložená kola, správně nastavená výška motoru a že není nikde zkrat? Takhle na dálku bohužel těžko přesně poradíme, pro bližší stanovení příčiny by jsme museli mít zbraň u nás v servise rozdělanou. Také může záležet na typu MOS FET spínače, pokud je to varianta s aktivní brzdou (nedoporučujeme), tak ta dá motorku podstatně více počoudit a brzo budete moci vyměnit uhlíky. Konfigurace kol, motoru, akumulátoru a pružiny by měla být OK.


01.06.2018 M4

Daniel RůčkaDaniel Růčka

dobrý den. Mám problém že moje M4 řve strašným způsobem :D nevítte čím by to mohlo být ? :D popř. jak jí ztišit :D

AirsoftGuns: Příčin může být více např. špatná výška motoru, vůle na kolech, vůle osiček v ložiskách, nevhodná konfigurace, špatně složené díly....


23.05.2018 Nevím jak odmontovat vyústění hlavně

Maikel de GrootMaikel de Groot

Pardon mám M4A4.

AirsoftGuns: Pokud to není značka GP (mají pravotočivý závait), tak platí níže uvedená informace.


22.05.2018 Nevím jak odmontovat vyústění hlavně

Maikel de GrootMaikel de Groot

Zdravím chtěl bych se zeptat.Nevím jak odmontovat vyústění hlavně chci vyměnit za delší co jsem k tomu dostal.

AirsoftGuns: Bohužel netušíme jaký typ zbraně vlastníte. Většina modelů má levotočivý závit tzn. povoluje se po směru hodinových ručiček. Někdy je kompenzátor jištěný červíkem na imbus (zespodu), který je potřeba povolit před demontáží.


21.05.2018 Problém s podáváním kuliček

Tomáš MynaříkTomáš Mynařík

Zdravím, vlastním zbraň steyr-aug-a3-ras gen.2 a mám problém s podáváním kuliček, kdy je třeba zespoda zatlačit na zásobník, ale občas i takto vynechává. Opravoval sem vnitřní plastík s pružinou, kterým prochází kuličky do hlavně, ale i přesto vynechává. Zbraň se zásobníky fungovala dřív normálně. Něaké nápady čím by to mohlo ještě bejt popř. Děkuji

AirsoftGuns: Co předcházelo tomuto problému? Neměnil jste něco uvnitř zbraně, případně nerozdělával ji? Dělá stejný problém i jiný zásobník? Pokud pomůže přitlačení, mohlo by pomoci drobné zpilování jazýčku co drží kuličky v zásobníku.


20.05.2018 11.1V

Daniel RůčkaDaniel Růčka

Koupil jsem si 11.1V lipo a zbraň to asi nestíhá.... První 4 kuličky letí normálně a pak vyletí 1 namísto 3... nevím čím to je... nějaké rady?...

AirsoftGuns: Pokud zbraň s vyšším napětím na akumulátoru nepodává a zásobník je v pořádku, mohla by pomoct zpožďovací vačka na pístové kolo nebo jiný tvar ramínka podavače. Pokud je akumulátor nevhodně zvolený, tak se není moc čemu divit. 


Novinky a slevy emailem