TOKYO MARUI COLT GOVERNMENT

04. 12. 2003

Colt 1911 je legenda, kterou každý hráč airsoftu musí znát. V 30tých letech to byla velice oblíbená pistole, kterou později používala US armáda a také do 90let byla velice oblíbenou pistolí u zásahových jednotek...

img

Spolu s Thompsonem tvořili dokonalou výzbroj mafie ve 30.letech, ve 40.letech v rukou americké armády osvobozovaly svět od nacismu a neztratili se ani v 60.letech ve Vietnamu. Díky zdokonalování zbraní a přezbrojování US armády se jejich cesty rozešli.

Při výběru záložní zbraně jsem se rozhodoval mezi manuálem a plynovkou. Jelikož se náš tým soustředí na americkou armádu, výběr zbraní se značně omezil. Velkou roli taky hráli finance, protože plynovka je jednou tak drahá, nakonec jsem se rozhodl pro manuál. Byl jim Colt M1911A1 Government od Marui. Vybral jsem si ho v první řadě pro to, že mezi manuály je jeden z nejlepších a taky pro jeho elegantnost a zpracování. Když ho budu například srovnávat s H&K Mk.23, tak jednoznačně 1911ka má navrch jak ve střeleckých vlastnostech tak i ve zpracování a úpravě povrchových ploch ale o tom až později.


Krabice

Zbraň mi došla v klasické krabici. Když jsem ji otevřel, uviděl jsem v ní zbraň. V první chvíli mě ohromilo její kvalitní zpracování jak povrchových ploch tak i reálných ovládacích prvků včetně úchopové pojistky. Hned jsem naplnil zásobník BBčky (do zásobníku se jich vejde 25) a vystřelil. Dostřel a přesnost mě dost překvapil, jelikož jsem slyšel hodně kritiky hlavně na adresu přesnosti, ale můj názor je takový, že některé kusy se prostě nepovedli a jejich majitelé to dávají najevo jak jen mohou.


Rozborka

Jak už jsem se zmínil, zpracování povrchových ploch je opravdu kvalitní a dokud se zbraně nedotknete budete věřit že je to kov. I napodobenina dřevěné rukojeti je povedená, i když dřevo je dřevo... K ovládacím prvkům nemám nejmenší výhrady. Všechny pojistky na zbrani jsou funkční, což považuji za obrovské plus. Rozborka je shodná s originálem, takže pokud se vám někdy zasekne BBčko tak zbraň během několika sekund můžete rozebrat. Jediné co bych zbrani zkritizoval jsou mířidla pokud jste ve tmavé místnosti nebo je už šero, můžu vám zaručit, že nikoho nezaměříte. Tenhle malý problém vyřeší buďto laser nebo kolimátor (ale u záložní zbraně je to zbytečné a kolimátor navíc zavazí), ale taky postačí bílá modelářská barva, kterou na mířidlech uděláte body jako to má například v úvodu zmiňovaný H&K Mk.23.


Zbraň s vyjmutým zásobníkem

Rád bych se taky zmínil o tom, co airsofťáky nejvíc zajímá - dostřel. Osobně používám 0,2g munici, jelikož dostřel se zvýší tak o 15m. Sice kulička nejdříve letí trochu vzhůru, ale to je vyváženo dostřelem, který se pohybuje okolo 60m. Ale nemyslete si že cíl zasáhnete na 60m. Stojícího člověka zasáhnete na 40-50m (záleží na povětrnostních podmínkách). Pokud ale nechci střílet na velké vzdálenosti a jde mi především o přesnost (CQB) tak používám jedině 0,25g munici.


Značení na těle

Jsem rád že jsem si ji vybral, protože je to ideální levná varianta záložní zbraně, která se v dostřelu vyrovná plynovce a navíc její přesnost a perfektní firemní nastavení hopu z ní dělá silného konkurenta dlouhým manuálům. Pokud se někdo tedy rozmýšlí mezi plynovkou a manuálem tak doufám že mu tahle recenze částečně pomůže ve výběru.

Darkon

Komentáře

04.12.2003

DarkonDarkon
Za hrubky a ty mensi nesrovnalosti se omlouvam - cestina neni muje silna stranka:) Jina co se tyce toho dostrelu - no meril jsem to nekolikrat! Mozna je kusova zalezitost, protoze jsem strilel z jine 1911ky a s 0,25g BB to litalo strasne! A co se tyce te upravy - no nevim o tom by se dalo diskutovat, ale je to tvuj nazor... Samozrejme ssuhlasim s tim ze plynovka bude vzdy lepsi - to je samozrejmost. Jinak diky za chvalu clanku - byla to moje 1.recenze:)

04.12.2003 Clanek

KoviKKoviK
Jako clanek se mě to docela líbí.. Ale jako bývalý majitel Mk23ky nemužu souhlasit s tím že colt má lepší povrchovou upravu !! A 60 metrů je taky nesmysl.. to jsi přehnal! BTW: kvalitiní plynovka je vždycky lepší než manuál!! Ale jinak sji to napsal docela hezky a stručně.. Takže až na drobnosti dobrý !!

04.12.2003

coolmancoolman
To jako fakt dostreli 60m???? to je nesmysle to je jak sniper

04.12.2003 Good clanok

winterwolfwinterwolf
Dobry clanok, pekne spracovany, jednoduchy na pochopenie. Tiez som mal kedysi 1911 a mozem povedat ze je to najlepsi kratky manual od Marui. Dobra volba. Jeremy si tu na buzerovanie?? To chces akoze vyvolavat vojnovu atmosferu medzi hracmi airsoftu alebo ako?? Sprav recenziu ty a potom si citaj negativne komentare na tvoju adresu a uvidis ako fajn sa budes citit. :-)

04.12.2003

JeremyJeremy
Snoopy: Americká armáda používá Berettu od začátku roku 1985. V roce 1982 teprve vydali nové testovací metody pro tender. STI rozhodně není náhrada Coltu 1911, ale sportovní speciál, kterej je drahej, to jo. Springfield fajn, Kimber jsou chudáci.. zapomněl jsi třeba na Para Ordnance, Auto Ordnance, Wilson, dokonce i S&W, Les Baer a ještě asi 30 dalších výrobců. Článku bych vytknul například to, že je tam milión hrubek.. to se prostě nedá číst..

04.12.2003

snoopysnoopy
fajn článek. ale malé rýpnutí: jmenuje se 1911 proto, že do americké armády byla zavedena právě v tomto roce. Po roce 1982 kdy byla nahrazena pistolí Beretta 92 se však u ozbrojených složek americké armády použivá dodnes pro svoji jednoduchou konstrukci a provoz. Dnes jsou tyto zbraně pomalu nahrazovány modernějšími klony 1911 a to především od firmy kimber springfield a také poněkud drahými sti. 4lánek je však pěkný, jen tak dál.

04.12.2003 0.20 vs 0.25

PeacemakerPeacemaker
No teda ja bych na CQB radsi pouzil ty 0.20, kde se ta nepresnost na kratkou vzdalenost ani nemusi projevit. Na velke vzdalenosti je manual na dve veci, ale kdyz uz, tak strilet presnyma 0.25.

Novinky a slevy emailem